Loomus: kalad on uus ja suur teema kaasaegses loomakaitses

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus avas uue portaali, mille eesmärk on tutvustada kalu ja kaladega seotud heaoluprobleeme. Portaal on osa Loomuse pikaajalisest kampaaniast “Armas kala”. 


“Kalaportaali ja Loomuse kampaania eesmärk on tuua inimesed kaladele lähemale. Kalu on ekslikult peetud madalamal arenguastmel olevateks loomadeks, ka pole nad üldlevinud arusaamade kohaselt piisavalt nunnud. Nii ongi kalad kui maailma kõige arvukamad ja mitmekesisemad loomad seni jäänud loomakaitses tagaplaanile. Loomus tahab seda olukorda muuta,” ütles Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp. 


Uues portaalis saab tutvuda kalade kui tundevõimeliste ja intelligentsete loomadega, heaoluprobleemidega kalakasvandustes ja kalapüügis, vaadata vahvaid videoid ja proovida traditsioonilisi kalaroogade retsepte taimsel kujul.


Loomuse kalakampaania “Armas kala” avati kevadel Aleksei Turovski loenguga Kultuurikatlas. Edaspidi on oodata põnevaid loenguid, filmiesitlusi, artikleid ning muid tegevusi, millega pööratakse tähelepanu kalade temaatikale. Kalade heaolu on ka üks olulisimaid loomakaitse teemasid Euroopa Liidu tasandil. Loomus esindab Eestit Brüsseli EL-i üleses lobigrupis Eurogroup for Animals.


Portaal “Armas kala”https://loomus.ee/kalad/

Vaata videoid!