Loomus: karusnahavabade brändide nimekirjaga liitud tuntud spordikaupade müüja PUMA

Loomus koos rahvusvahelise loomakaitse organisatsiooni FOUR PAWS ja Fur Free Alliance’i karusnahavaba programmiga Fur Free Retailer tervitavad ühe maailma suurima sporditoodete brändi PUMA otsust mitte kasutada oma toodetes karusnahka. 

Hetkel ei ole PUMA-l ühtki karusnahka sisaldavat toodet, kuid liitudes programmiga Fur Free Retailer kinnitab ettevõte, et neil pole ka tulevikus plaani karusnahka kasutada. Ühe maailma suurima sporditoodete brändi PUMA liitumine aitab tõsta teadlikkust ning mõjutab kogu tööstust.

“PUMA liitumine on tugev sõnum kogu tööstusele kinnitamaks, et on oluline kasutada loomasõbralikke ja julmusevabu materjale. PUMA tooted on populaarsed ka Eestis, mistõttu on ka meil võimalik teha nüüdsest natuke loomasõbralikumaid valikuid spordimaailmas,” ütles Loomuse juhatuse liige Anu Tensing.

Järjest enam nõuab avalikkus looma- ja keskkonnasõbralikku moodi, samuti eetilist ja jätkusuutlikku moodi, kus loomad ei kannataks. “PUMA on jätkusuutlikkuse vallas töötanud rohkem kui 20 aastat. Lisaks inimõigustele, kliimameetmetele ja ringmajandusele keskendumisele hõlmavad meie bioloogilise mitmekesisuse eesmärgid juba viidet nii ohustatud liikide kui ka nende elupaikade kaitsele. 2021. aastal astusime PUMA loomade heaolupoliitikaga olulise sammu tagamaks, et loomi koheldakse humaanselt kogu meie tarneahelas. Samuti töötame pidevalt välja uusi materjale, mis aitavad vältida loomanahkade kasutamist. Seetõttu liitusime karusnahavaba jaemüüjate programmiga ja lõpetame sel aastal järk-järgult kängurunaha kasutamise,“ ütleb Stefan Seidel, PUMA ettevõtte jätkusuutlikkuse osakonna vanemjuht.

Fur Free Retailer programmi haldaja on rahvusvaheline koalitsioon Fur Free Alliance, mille põhiseisukohaks on, et loomade kasvatamine ja tapmine nende karusnaha pärast on moraalselt vale. Koalitsioonis on tänase seisuga 40 loomakaitse ja -õiguste organisatsiooni üle maailma, Hiinast Ameerika Ühendriikideni.  Alates 2014. aastast esindab ühingus Eestist MTÜ Loomus ning 2015. aastast on Loomus Eestis karusnahavaba programmi Fur Free Retailer ametlik esindaja.