Loomus kutsub täna vaatama loomasõbralikku, jätkusuutlikku ja eetilist moodi julmusevabale moeetendusele

Tallinn Fashion Weeki raames on juba teist korda Loomade eestkoste organisatsiooni Loomuse korraldatud julmusevaba moeetendus, kus koostöös kohalike disaineritega tuuakse lavale 100% loomasõbralikud kollektsioonid. 

Loomuse juhatuse liige ja moeshow projektijuht Sirli Spelman ütleb, et kuigi kahjuks on loomsed materjalid nagu näiteks nahk, vill ja siid moetööstuses väga levinud, on  viimaste aastate jooksul leiutatud õnneks mitmeid julmusevabu alternatiive, mida moedisainerid oma loomingus kasutada saavad. “Rääkides keskkonnateadlikumast moetootmisest ja moetarbimisest on oluline teadlikkus, mistõttu pöörame seekordse moeshow’ga tähelepanu ka taaskasutuse põhimõtetele, sest ausalt, mullune disainese sobib kandmiseks ka täna väga hästi!”

Loomusega teevad seekord loomade heaolu nimel koostööd KittleMood partnerluses Pea Peenraga. KittleMood esmaesitleb etenduse raames uhiuut naiselikku, erksavärvilist klassikalisest kittelkleidist inspireeritud kleidikollektsiooni “Kokteil”. Materjalidena on kasutatud võimalikult naturaalseid, hingavaid kergesti hooldatavaid ja kantavaid kangaid. Kangamustrid on spetsiaalselt selle kollektsiooni jaoks disaininud Johanna Põldemaa ning kleite täiendavad Pea Peenra lillelised aksessuaarid. 

Disainerite Karl Joonas Alamaa, Cärol Ott ning Hedy Kohv ja Kristel Akerman (projektist “Hea Eesti Asi”) loodud ühiskollektsiooni fookuses on loomasõbralikkus ja taaskasutus. Kristel Akerman näitab publikule jalavarje, mille valmistamisel on nõelapistmata kasutatud üksnes Eesti kohalikku ajaloolist toorainet – linakiudu ja kuusepuitu. Hedy Kohv toob lavale jalatsid, mis on kokku pandud nö “oma töö ära teinud” merepääste varustusest. Brändi carolxott looja Cärol Ott toob lavale fragmente kapselkollektsioonist, mis on valminud Nairobi jäätmejaamadesse kogutud kasutuskõlbmatest riietest. Karl Joonas Alamaa on moemärgi KJA all tegutsev noor moedisainer andis julmusevaba moeshow tarbeks kasutada mõned oma varasemad, valdavalt vabrikujääkidest ning ümbertöödeldud materjalidest valminud unisex-kollektsioonist pärit disainid, mida kombineerides saab luua erinevaid põnevaid komplekte ka käesoleval hetkel.

Loomuse julmusevaba moeshow toimub täna, 31. märtsil kell 18.00 Kultuurikatlas. Pileteid saab osta piletitaskust.

Loomade eestkoste organisatsioon MTÜ Loomus tegeleb loomade õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes.