Loomuse vabatahtlikud: Anny

Täpset hetke, mil Anny otsustas Loomuse vabatahtlike tiimiga liituda, ta isegi ei mäleta, aga ilmselt on ta loomuslane olnud juba kauem kui aasta. Küll aga mäletab ta inimest, kes ta kampa kutsus – see oli Loomuse praegune kommunikatsioonijuht Annaliisa. Kui küsisime Annylt, miks ta otsustas tulla Loomuse vabatahtlikuks, ütles ta otse ja ausalt: “Ma arvan, et loomade õigused ja nende vabastamine inimeste orjastamise alt on üks mu elu peamisi eesmärke!”

Anny sattus Loomusesse tänu ideele algatada vibujahi petitsioon. Kui ta kaalus, kellega koos seda kampaaniat võiks läbi viia, tundus Loomus tema jaoks kõige õigem partner. Lisaks vibujahi petitsioonile, on Anny kaasa löönud ka meie tõlketiimis ning osalenud aktiivselt erinevatel aruteludel seoses Loomuse tegemiste ja tulevikuplaanidega. Käesoleval aastal osales ta loomaõiguste konverentsi korraldusmeeskonnas ning modereeris konverentsil ka üht teemaplokki.

Annyle meeldib olla vabatahtlik ja kõige rohkem rõõmu valmistavad talle selle juures samade väärtustega inimesed ja nende pühendumus. Vabatahtlikkus on Annyle õpetanud ennekõike seda, et kui on mõni eriti põnev teema laual, siis tuleb sellele reageerida ja kohe tegutsema hakata! Sealjuures on väga oluline tähistada ja tähele panna ka väikseid võite. Vahepeal teeb teda vabatahtlikuna toimetades kurvaks tõsiasi, et see “töö” ei saa kunagi otsa.

Väljaspool Loomust töötab Anny disainerina ja õpib keskkonnakaitset. Lisaks on ta Eesti Vegan Seltsi juhatuse liige ning tegeleb veganaktivismiga ja toidu päästmisega. Lugemine, matkamine ja muusika nautimine on tegevused, millega ta heameelega oma vaba aega sisustab. Ja toataimed – need on samuti tema jaoks südamelähedased! Lisak on Annyl kodus üks imearmas kass Aino.

Anny loomasõbralik soovitus inimestele on loomad rahule jätta – nad on siin meiega koos, mitte meie jaoks.