Loomuse vabatahtlikud: Hardi

Hei!

Mina olen Hardi ja liitusin Loomusega 3 aasta eest. See oli küllaltki muutusterikas aeg mu elus, mil ma proovisin oma väärtused ja käitumise rohkem kooskõlla seada ning oma elustiili muuta, et end ja teisi paremini kohelda. Veganlus (ja sellega kaasnev asjatute kannatuste vähendamine armsatele kaasolenditele) tundus äkitselt nii iseenesestmõistetav, et ma ei mõistnud enam, kuidas teised sellest veel aru pole saanud. Pärast sellise Matrixi punase pilli allaneelamist hakkasin küllaltki aktiivselt käima erinevatel vegan tänavaaktsioonidel (näitasime videoid tapamajadest jne), lootes, et see muudab midagi. Ajaga hakkasin aga mõistma, et mulle omasem oleks veganlust pigem läbi armastuse ja positiivsete sõnumite levitada. Nii jõudsingi Loomuseni.

Kuna mulle meeldib graafiline disain ja Photoshop, lisan tihtipeale layer’eid ka Loomuse sotsiaalmeediakujundustele. Lisaks kirjutan aeg-ajalt taimetoiduteemalisi artikleid, mis põhinevad toidudegusteerimistel sõprade seltsis (nt mis on parim veganpitsa, sushi või kaerapiim). Kuna need artiklid jõuavad meediaväljaannetesse, näen selle tegevuse otsest tulemust. Näiteks kuulsin meie Tartu lemmikuks valitud veganpitsa restorani omanikult, et tema pitsa läks pärast artikli kirjutamist megapopulaarseks! Seega pakub Loomus mulle võimalust teha huvipakkuvaid loomingulisi tegevusi ning seda nende platvormi kaudu jagada. See on täielik win-win!

Vabatahtlik töö Loomuses on mulle õpetanud, et oma ideid ei pea ellu viima üksi, eriti kui mu ümber on nii ägedad, inspireerivad ja toetavad inimesed nagu Loomuses. Ilma teiste liikmete abita ei jõuaks mu artiklid ajalehte ega mu ägedad illustratsioonid “Minu lõpetamata projektid” kaustast kaugemale.

Minu kõige erksam mälestus vabatahtlikuna pärineb möödunud kevade Tartu tudengipäevadelt, kus korraldasime vegan potluck’i ning kuhu mind kui Loomuse liiget ja kohalikku toidukullerit esinema kutsuti. Kui muidu valmistab avalik esinemine mulle hirmu, siis tookord ma lausa nautisin rambivalgust, kuna sain teistele vabalt rääkida, mida ma armastan ja mis minu jaoks oluline on.

Aga millega tegelen väljaspool Loomust? Lõpetasin äsja Tartu Ülikoolis geograafia magistriõppe, kuigi tuleb tunnistada, et hetkel pole mul selget ettekujutust, mida tulevikus tööalaselt teha. Praegu sõidan rattaga Wolti, mis on suht chill töö. Mul on tunne, et mu hobid ja huvid muutuvad nii kiiresti, et keeruline on mingit püsivat suunda oma elus leida. Aga mulle meeldib lugeda, akrüülidega värvida, muusikat teha ja kuulata, lauamänge mängida, rattaga sõita, looduses olla, jalutada, joogatada ja mõnikord hoopis oma sõpradele imelikke teemapidusid korraldada (mõrvamüsteerium või halbade haifilmide maraton? Any time!).

Minu loomasõbralik soovitus on lihtne – mine üle taimsele toidule. Julgustuseks ütlen, et ilma ei jää sa millestki, kuna sa jätad nii lihtsalt võtmata selle, mis pole sulle kuulunudki. 🙂

Kui soovid samuti panustada loomasõbralikku maailma loomisesse, siis täida uue vabatahtliku ankeet meie kodulehel.