Loomuse vabatahtlikud: Kristina-Helery

Loomusesse sattusin tänu nende taskuhäälingule Loomade Hääl. Käin nimelt palju jooksmas, ning mingil hetkel mõtlesin, et peaks ka neid moodsaid podcaste kuulama. Kui olin kaks episoodi ära kuulanud, oli minust juba saanud annetaja.

Loomad on mulle alati südamelähedased olnud, ent kuna olen väga empaatiline inimene, olen pigem vältinud õõvastavaid lugusid, pilte ja videoid, et mitte südamevalu tunda. Aga teada on, et asjade vältimine ei tee neid olematuks. Külastades mõni aeg hiljem Loomuse kodulehte mõtlesin, et miks mitte hakata vabatahtlikuks: olin just lõpetanud ülikooli ja aega oli ka rohkem.

Praeguseks olen Loomuses olnud juba 7 kuud. Ma olen Loomuse vabatahtlik, sest ma leidsin just Loomusest selle teema, millele tahan oma energiat suunata. Juba vabatahtlikuks registreerimisel tundsin huvi julmusevaba ilu vastu. Kui veidi hiljem sellist töögruppi hakati kokku panema, oli see minu jaoks justkui märk, et olen õiges kohas ja teen õiget asja!

Tegutsen Loomuses hetkel kahes töögrupis: Taimsed Valikud (TV) ja Loomasõbralik ilu (LILU). Taimsetes Valikutes vähem, nii palju kui saan enda kodulinnas Pärnus toitlustuskohtadega suhtlemisel abiks olla. Suurem osa energiast kulub LILU töögrupile, kus minu põhiline roll on Instagrami haldamine.

Väljaspool Loomust olen lasteaiaõpetaja, hobikorras koogimeister ja harrastussportlane. Kodustes tingimustes ülistame elukaaslasega üht suurt kassipoissi nimega Frodo. Meie sügavat armastust Frodo vastu tõestab ka fakt, et oleme ta jäädavalt enda kehadele lasknud maalida. Kassid on olnud minu elus sünnist saati ja on kuni lõpuni.

Vabatahtlik tegevus Loomuses on mulle õpetanud seda, kui palju näevad inimesed tegelikult vaeva loomade heaolu nimel ja et muuta nende elutingimusi paremaks. Teadmiste poolest olen õppinud palju just loomasõbraliku ilu teemadel. Samuti olen saanud õppida sotsiaalmeedia haldamist, mis on minu jaoks uus ala.

Kõige rohkem rõõmu valmistavad mulle positiivsed tulemused, millesse olen ka isiklikult panustanud: kui näen, et minu tegemised on aidanud kaasa organisatsiooni eesmärgi saavutamisele. Kõige raskem osa on aja leidmine igapäevatöö kõrvalt. Kuna minu peamise ülesande, Instagrami haldamise põhiline tööaeg on päeval, siis palgatöö ajal tuleb ette hetki, kus ei ole aega võtta kätte telefon ja süveneda. Muidugi saaks kõike seda vältida parema ettevalmistumisega, aga kellele siis ei meeldiks enda elu natuke raskemaks teha. 🙂

Minu loomasõbralik soovitus: peaksime kõik mõtisklema selle üle, kui tähtsad on loomad ja kõik teised liigid meie jaoks. Kui inimkond sureb välja, ei juhtu ökosüsteemiga mitte midagi, kui aga loomad sureksid välja, variseks kogu ökosüsteem kokku. See näitab, et mitte loomad ei vaja meid, vaid meie vajame loomi! Elus püsimiseks peame õppima neisse paremini suhtuma ja nendega elama, mitte neid hävitama.

Kui sa soovid ka panustada loomasõbralikku maailma loomisesse, siis täida uue vabatahtliku ankeet meie kodulehel.