Loomuse vabatahtlikud: Lene

Minu teekond Loomuses algas 2021. aasta kevadel, mil mul oli rohkem vaba aega ja tahtsin sellega midagi kasulikku teha. Hakkasin uurima vabatahtliku töö kohta ja üheks tulemuseks tuli MTÜ Loomus. Ma ei tea, kas olin sellest organisatsioonist varem kuulnudki, kuid mida rohkem ma lugesin, seda kindlamalt teadsin, et tahan just sinna vabatahtlikuks minna. Loomaõiguslus oli saanud minu jaoks väga südamelähedaseks teemaks ja mul oli hea meel, et leidsin viisi kuidas aidata kaasa veganluse levitamisele. 

Liitusin Loomuse vabatahtlikega maikuus ehk vahetult enne karusloomafarmide keelustamist. Esimest korda kohtasin teisi vabatahtlikke ja loomaõiguslasi Riigikogu ees, kui eelnõu vastu võeti. Kuigi ma tundsin end seal üsna võõrana, oli tore näidata oma toetust loomadele ja näha neid inimesi, tänu kellele see muutus tõeks sai. See kogemus andis mulle palju lootust loomasõbralikuma tulevikule ning motiveeris enam aktivismiga tegelema. 

Vabatahtlikuna saab aidata paljudel erinevatel viisidel, kuid kuna ma armastan kokkamist, meeldib mulle kõige enam teha asju, mis on toiduga seotud. Olen kirjutanud erinevaid retsepte ning aidanud üritustega, mis innustavad inimesi taimselt toituma. Üks toredaim mälestus vabatahtlikuna on taimse piima päevast, kus aitasin degusteerimisel. Oli huvitav näha inimeste reaktsioone erinevatele piimadele ning kuulda muljeid, miks keegi just kindlat piima eelistab. Sellised üritused on minu arvates väga vajalikud, et rohkem inimesi prooviks taimseid toite ning annaks ka tagasisidet. Praegu tegelen Loomuses projektiga, mille eesmärk on suurendada vegantoidu valikut toidukohtades üle Eesti. 

Kuigi olen Loomuses olnud üpris vähe, on see kogemus mind igatpidi positiivselt mõjutanud. Olen saanud juurde uusi kogemusi ja teadmisi, end rohkem proovile pannud ja leidnud uusi asju, mida mulle teha meeldib. Vabatahtlik töö on andnud mulle rohkem julgust seista õigluse eest ning kindlust, et see viib tulemuseni.

Soovitan kõigil, kel on aega ja jaksu, hakata vabatahtlikuks. Isegi kui su panus ei ole suur, on abikäsi alati vaja.

Kui soovid samuti panustada loomasõbralikku maailma loomisesse, siis täida uue vabatahtliku ankeet meie kodulehel.