Luksusbränd Armani loobub karusnahast

nerts1
Foto: We Animals/Jo-Anne McArthur

Loomakaitsjad üle maailma tunnustavad tuntud luksusbrändi Armanit tänase teadaande eest, milles nad lubavad täielikult loobuda karusnahkade kasutamisest. Selle otsusega tuleb Itaalia tippbränd vastu üha kasvavatele tarbijate nõudmistele eetilise ja säästva moe järele. 

Armani loobub kõikide karusnahkade kasutamisest, sh jänesenahkadest, alates 2016. aasta sügistalvisest kollektsioonist. Armani jõudis selle otsuseni koostöös enam kui 40 loomakaitseorganisatsiooni ühendava rahvusvahelise koalitsiooniga Karusnahavaba Ühendus, mida Eestis esindab loomade eestkoste organisatsioon Loomus.

“Mul on hea meel teatada, et Armani Grupp on kindlalt otsustanud lõpetada oma kollektsioonides karusnahkade kasutamise,” teatas Giorgio Armani. “Tänu tehnoloogia arengule on meil sobivaid alternatiive, millega muutuvad loomade suhtes julmad praktikad ebavajalikeks. Jätkates ammu alustatud positiivseid uuendusi, astub minu ettevõte suure sammu edasi, näidates sellega meie tähelepanu kriitilistele keskkonna ja loomade kaitsmisega seotud probleemidele,” ütles Armani.

Enamik moetööstuses kasutatavast karusnahast tuleb karusloomafarmidest, kus metsloomi hoitakse väikestes puurides ja tapetakse julmal viisil, näiteks gaasitamise või analaasete elektrilöökidega. Lisaks sellele kaasnevad karusnaha tootmisega keskkonnakahju ja keemiliste tootmisprotsesside tõttu ka terviseriskid. 

Karusnahavabade põhimõtete kehtestamisega ühineb Armani teiste tippbrändidega nagu Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Calvin Klein ja Stella McCartney ning väljendab sellega muret uue põlvkonna moetarbijate eetiliste valikute pärast.

Armani karusnahast loobumise teade tõestab, et disainerid ja tarbijad saavad nautida loomingulist vabadust ja luksust ilma loomadele suunatud julmuseta,” märgib Karusnahavaba Ühenduse esimees Joh Vinding. “Armani on aastakümneid olnud moemaailma trendilooja ja selle teadaandega tõestab ta, et kaastunne ja innovatsioon on moe tulevik.”

Ühiskonna muutunud väärtushinnangud ja avalikkuse pikaajaline vastuseis karusloomafarmidele on viinud paljud riigid, sh Suurbritannia, Hollandi, Austria ja Horvaatia, karusloomafarmide keelustamiseni. Selleteemalised arutelud laienevad jõudsalt ning loomade heaolust hoolivad valitsused tunnistavad tõsiasja, et farmidel ei ole tulevikku.

Armani uus hooliv lähenemine päästab tuhandeid loomi ebavajalikest kannatustest ning see rõõmustab Karusnahavaba Ühendust ja selle miljoneid toetajaid üle maailma.

 

Fur Free Alliance (FFA, Karusnahavastane liit) on rahusvaheline loomaõigusorganisatsioonide koalitsioon, mis töötab selle nimel, et lõpetada loomade ärakasutamine ja tapmine nende karusnahkade pärast. Fur Free Alliance esindab rohkem kui 40 loomakaitseorganisatsiooni 28 erinevast riigist, mida toetatavad miljonid inimesed üle kogu maailma. Eestit esindab liidus MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus. http://www.furfreealliance.com