Maailma suurim karusnahkade oksjonimaja Kopenhagen Fur sulgeb uksed

Maailma suurim karusnahkade oksjonimaja Kopenhagen Fur teatas möödunud nädalal, et plaanib 2-3 aastaga tegevuse lõpetada.

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tervitab Kopenhagen Furi otsust ning näeb selles märgilist teetähist karusnahavaba maailma suunas.

“Mitmed riigid on juba astunud või on astumas samme, et karusloomafarmid keelustataks. Kui karusnahahiiud nagu Kopenhagen Fur otsustavad ise oma tegevuse lõpetada, siis see näitab, et julmal karusnahatööstusel pole tänapäeva ühiskonnas enam kohta ning ainuõige otsus on sellele tööstusele teha lõpp,” sõnas Loomuse juhatuse liige Martin Garbuz.

Oksjonimaja tõi pressiteates tegevuse lõpetamise põhjusena välja Taani valitsuse novembri algul tehtud otsuse, et kõik mingid tuleb hukata, kuna on leitud koroonaviiruse mutatsioon, mis on loomadelt levinud ka inimestele. Taani minkide naha kadumine turult tähendab oksjonimajale suurt lööki ning Kopenhagen Furi tegevdirektor Jesper Lauge ütles pressiteate vahendusel, et nad ei suuda praegust olukorda üle elada.

Martin Garbuze sõnul peaksid Taani näitest õppust võtma ka teised riigid. “Lisaks eetilistele küsimustele on karusloomafarmide keelustamise debatti lisandunud koroonaviiruse levik, mis seab ohtu ka inimeste tervise, seega mõjutab karusloomafarmide tegevus meid kõiki. Koroonaviirus jõudis mingifarmidesse juba kevadel ning nüüdseks on kahjuks realiseerunud risk, kus viirus kandub üle loomalt inimesele,” rääkis ta. “Selleks, et ära hoida veelgi halvemat stsenaariumit, peame rohkem tähelepanu pöörama ennetustööle ning julgustame kõiki karusnahatööstusega seotud ettevõtteid oma tegevust lõpetama.”

Kuu eest läbis riigikogus esimese lugemise karusloomafarmide keelustamise eelnõu. Garbuz ütles, et loodetavasti vormub eelnõu lähiajal ka seaduseks ning Eesti saab olla eeskujuks riikidele, kus karusloomafarmide keeldu veel vastu võetud pole.

Kopenhagen Furi pressiteadet saad lugeda SIIN.