Marc Cain liitus karusnahavaba programmiga

Kõrgmoe bränd Marc Cain liitus august 2019 rahvusvahelise karusnahavaba programmiga Fur Free Retailer, mida Eestis haldab MTÜ Loomus. 

Fur Free Retailer programmi esindajal FOUR PAWS on hea meel liita karusnaha vastaste müüjate ringi veel üks silmapaistev ja rahvusvaheline partner – Marc Cain. Kuigi Marc Cain, mis on esindatud 34 riigis, ei ole müünud karusnahka aastast 2016, annab nende liitumine programmiga Fur Free Retailer veelgi rohkem märku nende vastasseisust loomade julma kohtlemise vastu.

“Oleme veendunud, et keskkonnakaitse ja jätkusuutlikkus saab alguse just meist endist. On oluline püüelda majandusliku edu poole olles samas kooskõlas inimeste, loomade ja keskkonnaga. Marc Caini jaoks on kvaliteetsed kunstkarusnahatooted olnud kollektsioonide lahutamatu osa juba mitu hooaega, seetõttu on meil hea meel liituda Fur Free Retailer programmiga, et veel paremini rõhutada oma pühendumust sellele olulisele teemale, “ selgitab Marc Caini tegevdirektor Frank Rheinboldt.

FOUR PAWS esindajal Thomas Pietsch on hea meel tervitada Fur Free Retailer programmi veel üht tuntud moetööstuse tipptegijat Marc Cain: “Üha enam tuntud moeloojaid üle maailma on liikumas eemale karusnaha kasutamisest, austades seeläbi oma tarbijate soovi julmusevabade toodete järele. Karusnahatoodete valmistamine on alati seotud julmusega loomade vastu – ükskõik, kas see on võtmehoidja, mütsitutt või mantel.”

Fur Free Retailer

Fur Free Retailer on maailma juhtiv karusnahavabasid ettevõtteid ja eetilise kauba tarbijaid ühendav programm, mille eesmärgiks on julgustada ettevõtteid karusnahast loobuma ja edendada seeläbi eetilist tarbimist. Enam kui 20 riigis toimiva Fur Free Retailer programmi kutsus ellu rahvusvaheline Fur Free Alliance koalitsioon, kuhu kuulub enam kui 40 juhtivat looma- ja keskkonnakaitse organisatsiooni üle maailma. Fur Free Retailer programm on tunnustatud ISO 26000:2010 sotsiaalse vastutuse juhisega näitena valdkondlikust algatusest.

Fur Free Retaileril on avatud ka eestikeelne koduleht: https://estonia.furfreeretailer.com

Fur Free Retaileri nimelises rahvusvahelises programmis osalevad disainerid, moemajad, rõivaketid ja kauplused ei tooda ega müü ehtsast karusnahast tooteid. Eestist on liitunud 24 ettevõtet, kes on ühinenud selliste tuntud tippbrändide ja kauplusekettidega nagu Gucci, Armani, Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Stella McCartney, Esprit, Lindex, Etnies, O’Neill ja teised.

MTÜ Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks.