Märtsikuu uudiskiri 2019

Märts 2019

Aleksei Turovski avas märtsis Loomuse uue kampaania “Armas kala”

Alates märtsist toome esmakordselt Eesti loomakaitses põhjalikumalt esile kalade heaolu küsimuse. Loomuse uue pikaajalise kampaania eesmärk on lähemalt tutvustada kalu kui tundevõimelisi ja intelligentseid loomi ning vaadelda neid põnevaid vee-elanikke värske nurga alt. 21. märtsil rääkis Kultuurikatlas kaladest ja nende imelisest maailmast armastatud Eesti zooloog Aleksei Turovski. Vaata fotoalbumit.
Uudista kampaanialehte >

Kuula värsket podcasti

Sven Pauluse saates “Loomade hääl” käis külas Aleksei Turovski, teemaks otse loomulikult ei kee muu kui kalad. Kalad on võrratud! Kuula saadet >

UUS VIDEO: ARMAS KALA

Kas oled mõelnud, miks on kalad jäänud loomakaitses tahaplaanile? Miks me inimestena suhtume kaladesse teisiti, kui imetajatesse? Mis arvad, kas kalad on armsad? Vaata uut videot ja uuri kalaportaali aadressil https://loomus.ee/kalad/

Loomaõiguste konverents tuleb taas!

Loomus kutsub järjekorras juba viiendale Loomaõiguste konverentsile! Ootame sind Tallinnas, Salme kultuurikeskuses 3. mail kell 10.00 – 16.00.
Registreeri kuni 2. maini ja kindlusta omale istekoht. Kohtade arv on piiratud! Osalustasu: 10 euro, sisaldab ka lõunasööki. 
Loe konverentsi kohta lisa ja vaata kava SIIN.
Registreeri siin >

ARVUSTUS: uus veganrestoran Pelgupaik tutvustab Aasia maitseid põhjamaises võtmes

Veebruari lõpus avanes Loomuse programmi “Taimsed valikud” tiimil suurepärane võimalus külastada äsja avatud restorani Pelgupaik perenaise Maria lahkel kutsel. Loe arvutust ja külasta ka ise Pelgupaika.
Vaata arvutust.

Hanna Martinson: humaanselt ei saa tappa neid, kes tahavad elada

Loe Eesti Päevalehest, mida kirjutab Loomuse liige Hanna Martinson karusloomafarmidest.

Palun aita meil lõpetada puuride ajastu!

Tänaseks oleme üheskoos kogunud Euroopa Liidu ülesele petitsioonile ligi 650 000 allkirja, nende hulgas ka ligi kolmtuhat allkirja Eestist. 
Puuride kaotamine põllumajandusest on samm õiglasema tuleviku suunas. Selle väikesegi sammu astumiseks tuleb Euroopas koguda miljon allkirja.
Kirjuta alla.

Eesti ja Skandinaavia loomakaitsjate ühisavaldus: karusloomafarmid on põhjamaades kaotanud demokraatliku toetuse ja majandusliku põhjendatuse

Eesti, Soome, Rootsi ja Norra loomade eestkoste organisatsioonid Loomus, Animalia, Djurens Rätt ja NOAH on viimastel aastatel töötanud selle nimel, et lõpetada nimetatud riikides karusloomade kasvatamine ning ühendavad nüüd jõud, et kooskõlastada oma tegevused ja kampaaniad veelgi suurema efektiivsuse saavutamiseks.
Tutvu ühisavaldusega siin.

Loomus läbis edukalt arenguprogrammi

1. aprillist 2018 kuni 31. jaanuarini 2019 viis Loomus läbi Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt toetuse pälvinud arenguhüppe projekti. Projekti eesmärk oli Loomuses välja arendada ettevõtetega koostöö valdkond. Püstitatud eesmärk lähtub Loomuse strateegilistest eesmärkidest suurendada loomasõbralikku mõtlemist, käitumist ja tarbimist ning tõsta loomatemaatika tähtsust Eesti ühiskonnas. Arenguhüppe projekti eelarve oli 12 562 eurot ja seda vedas eest Loomuse pikaajaline liige ja vabatahtlik Anita Jürson.
Tutvu tulemustega siin.

Suur ja siiras aitäh kõigile, kes toetavad Loomuse püüdlusi loomasõbralikuma maailma suunas! Iga väikseimgi abi on oluline.Teie igakuised annetused võimaldavad meil välja anda teabematerjale, korraldada kampaaniaid ja üritusi sh loenguid, seminare, koolitusi, pidada infolaudu, tasuda administratiivseid kulusid, juriidilisi või muid ekspertkulusid, luua ja ülal hoida IT-lahendusi.