Medi, oled igavesti meie südames ja mõtetes!

Medi sündis vabas looduses 1965. aastal ja ta toodi 2013. aasta suvel Eestisse esinema tema kõrgest east ja osalisest halvatusest sõltumata. Elevandi heaolu pärast muretsesid paljud.

Hoolimata mitmetest rahvusvaheliste ja kohalike loomakaitseorganisatsioonide ning ekspertide teadetest ja murekirjadest ei andnud Eesti ametkonnad elevandile võimalust pääseda tema jaoks väljavalitud loomaparki Saksamaal.

Kurva saatusega leebe elevant suri peale tema viimast etendust 2013. aasta 7. juuni pärastlõunal Narvas, täpselt kaheksa aastat tagasi. Tema surma põhjus on siiani selgusetu. Medi traagiline juhtum käivitas avalikkuses debati loomatsirkuste vajalikkuse ja eetilisuse üle. Medi juhtumit kajastas laialdaselt ka välismeedia (Daily Mail, Huffington Post, Saksamaa ja Soome kanalid).

Tänu Loomuse ning Loomusega liitunud liikumise Loomade Nimel pikaajalisele ja edukale tööle on metsloomade kasutamine meelelahutuslikel eesmärkidel Eestis keelustatud alates 2018. aasta juunist. Kuid need samad tsirkused tegutsevad edasi teistes riikides, kus see veel lubatud on.

Loomade kannatused tsirkustes on tohutud ja südant murdvad olenemata sellest, kas nad on Eestis või mujal. Seega on väga oluline vaadata suurt pilti ja järgmise sammuna keelustada metsloomade kasutamine tsirkustes ka üle Euroopa Liidu.

Metsloomade kasutamine tsirkustes ei ole keelustatud Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias ja Hispaanias. Tšehhis, Soomes ja Ungaris on kehtestatud piirangud vaid teatud metsloomaliikide kasutamisele.

Koos lobiorganisatsiooni Eurogroup for Animals ja teiste Euroopa loomade eestkoste organisatsioonidega palume teil alla kirjutada petitsioonile, mis kutsub üles keelustama metsloomade kasutamist tsirkustes kogu Euroopa Liidus.

Saad seda teha SIIN.

Loe lähemalt loomade kasutamisest meelelahutuses SIIN.