Miljon Euroopa Liidu kodanikku soovib puurideajastule lõppu

Tänase seisuga on miljon EL-i kodanikku allkirjastanud algatuse End the Cage Age (Lõpp puuriajale), mis on kõigi aegade suurim poliitiline tõuge farmiloomade heaolu saavutamiseks. Eestist koguti 4741 allkirja.


Loomade eestkoste organisatsioon Loomus ühendas jõud enam kui 170 loomade heaolu- ja keskkonnaorganisatsiooniga üle Euroopa Liidu, et kutsuda ellu initsiatiiv, mille eesmärgiks on lõpetada kogu kontinendil farmiloomade puurides pidamine. Täna said esmakordselt kogu loomade heaolu puudutavas ajaloos kokku märgilised miljon allkirja. 


Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp rõõmustab: “Miljon allkirja on fenomenaalne saavutus, küll aga peame jätkama allkirjade kogumist ja tagama selle, et europarlament mõistab, kui oluline see probleem EL-i kodanike jaoks on. Õnneks on Eestist värskesse europarlamenti pääsenud kaks uut liiget – Marina Kaljurand ja Urmas Paet – kes on andnud Loomusele lubadusi loomade heaolu parandamiseks,” lisas Lepp.


Enam kui 300 miljonit siga, kana, jänest, parti ja vutti on EL-is puuridesse vangistatud. Enamus puurid on sisustamata, kitsad ega paku loomadele piisavalt ruumi liikumiseks. “Lõpp puuriajale!” initsiatiiv muudab toiduaine- ja põllumajandussüsteemi nii, et sellest võidaksid igal aastal miljonid farmiloomad Euroopas, kes pääseksid terve elu kestavast piinast. See on suur samm tööstusliku loomapidamise lõpetamise poole.

Initsiatiivi toetamiseks külasta palun https://loomus.endthecageage.eu/