Novembri uudiskiri

Tänavune veganmess

Kauaoodatud veganmess jääb kahjuks sel aastal ära, kuid see ei tähenda, et peaksime ilma jääma magusatest messipakkumistest. 5.-8. novembril on Loomuse e-poes kõik tavahinnaga tooted sooduskoodiga “veganmess” 11% soodsamad. Miks 11? Sest just nii vanaks saab tänavu meie lemmikmess.

Põnevaid pakkumisi teevad sel nädalavahetusel teisedki organisatsioonid ja ettevõtted. Hoia silm peal Veganmessi sotsiaalmeediakanalitel!

Veganmessi tiim otsustas juba tasutud reklaamipinnad, kus oleks pidanud ilutsema Veganmessi plakatid, annetada Loomusele. Seetõttu leiab nii Tallinna kui ka Tartu tänavatelt hoopis toredad reebikud. Aitäh, Veganmessi tiim, et olemas olete ning hoolite!

Uus toode e-poes: laste pusad!

Meie käest on korduvalt küsitud, kas meil on ka lastele pusasid. Seni pidime vastama eitavalt, kuid nüüd saame jagada rõõmusõnumit, et lisasime just oma e-poodi lastepusad.

Pusadel on vahva rebane ja tekst “Olen loomade poolt”. Valikus on mustad, kollased, sinakad, punakad ja rohekad pusad. Suuruste tabeli leiad meie e-poest.

Julmusevaba moeshow

Okoobris täitus üks meie unistusi, kui Tallinn Fashion Weeki raames toimus julmusevaba moeshow. Seda projekti oleme planeerinud juba mitmeid aastaid, mistõttu on ka rõõm ja tänutunne mitmekordne. Oma loomasõbralikke kollektsioone esitlesid Mia&Leela, KiRiVOO, The Korsars ja Eesti Kunstiakadeemia tudengid.

Suur-suur aitäh ja kummardus ka meie toetajatele ja partneritele: 
🔸 Fur Free Alliance, kelle rahalise toetuseta poleks me saanud nõnda suurepärast show’d korraldada
🔸 System Agency, kelle professionaalsed modellid aitasid kollektsioonidel välja paista
🔸 Vesh, kelle vegan jalanõud täiustasid iga komplekti
🔸 Marta Moorats ja Triin Amur, kes juhendasid Hea Eesti Asi projektis EKA tudengeid
🔸 Birgit Von Org, kelle osavate käte all said modellide endale meigi 
🔸 Maarja Siim, meie imeline stilist, kes aitas kogu show tervikuna kokku tuua
🔸 Hardi Heinvere, kes kujundas meie moeshow ametliku visuaali
🔸 Joonatan Siiman, kes miksis kokku moeshow taustamuusika

Suur aitäh Tallinn Fashion Weekile usalduse eest!

Uued Loomade Hääle osad

ktoobris sai purki lausa kaks Loomade Hääle osa.

Kõigepealt rääkisime Loomuse juhatuse liikmete Annaliisa ja Anuga valimiskompassist. Lisaks oli meil külas Loomuse liige Martin, kes on eesti keelde tõlkinud Peter Singeri teose “Loomade vabastamine”, mida on nimetatud ka loomaõigusluse piibliks.

Eelmisel nädalal välja tulnud osas võtsime luubi alla meie moeshow. Seda teemat aitasid avada Loomuse juhatuse liige ja moeshow korraldaja Sirli ning  Miia Marie Kotkas moedisaini ettevõttest Mia&Leela.

Loomad ei kuulu tsirkusesse

Oktoobri alguses jõudis meieni info, et mööda Eestit tiirutab tsirkus, kus kasutatakse loomi. Metsloomade kasutamine on tsirkustes keelustatud 2018. aastast. Kuigi maaeluministri määruses on väljatoodud 82 liiki, keda avalikel üritustel kasutada tohib, taunib Loomus ka nende kasutamist. Sellesse nimekirja aga ei kuulu plakatil mainitud tiigerpüüton. Andsime sellest teada ka Põllumajandus- ja Toiduametile ning võtsime ühendust kultuurikeskustega, kus tsirkus esines.

Loe lähemalt:
🔸 Loomuse Facebooki postitus
🔸 Vooremaa artikkel
🔸 Delfi Lemmiklooma artikkel

Kutsume ka teid kõiki üles mitte toetama loomatsirkusi ega teisi “meelelahutuslikke” üritusi, kus loomadele põhjustatakse stressi ning nad peavad tegema mitte liigiomaseid tegevusi.

November on vegankuu

November on ülemaailmne vegankuu. Toome teieni mõned võimalused, kuidas avada uks veganlusele ja muuta oma elustiil loomasõbralikumaks.

🔸 Astu esimesed sammud veganluseni rahvusvahelise veganprogrammi “10 nädalat veganluseni” abil: taimsedvalikud.ee/10-nadalat-veganluseni
🔸 Tõmba tasuta alla “Vegantoidu teejuht”: taimsedvalikud.ee/vegantoidu-teejuht
🔸 Külasta vegansõbralikke söögikohti: taimsedvalikud.ee/soogikohad
🔸 Katseta veganretseptidega: taimsedvalikud.ee/retseptid
🔸 Loe lähemalt vegantoidumaailmas toimuvast: taimsedvalikud.ee/blogi
🔸 Vii end kurssi loomasõbraliku ilu teemadega: instagram.com/loomus.lilu/
🔸 Soeta loomasõbraliku sõnumiga tooteid: astri.ee/loomus/

Muudame Eesti loomasõbralikumaks!

Loomus tegutseb iga päev selle nimelt, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Kui sa soovid toetada Loomuse tegevust, siis saad seda annetuskeskkonnas “Ma armastan aidata” või helistades annetustelefonidel 900 0100 (5 €) või 900 0101 (10 €).

Just tänu teie annetustele saame korraldada erinevaid üritusi ja levitada loomasõbralikku sõnumit. Aitäh, et olete koos meiega loomade poolt!