Oktoobrikuu uudiskiri

Eesti astus ajaloolise sammu karusloomafarmide keelustamise suunas

15. oktoobril astus Eesti olulise sammu karusloomafarmide keelustamise suunas, kui loomakaitse- ja looduskaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu läbis Riigikogus esimese lugemise. See on ajalooline otsus, sest varasemalt on Riigikogu vastava eelnõu kahel korral tagasi lükanud.

Riigikogu istungile eelnes Loomuse ja Nähtamatute Loomade ühine hea tahte avaldus, kus mõlema organisatsiooni toetajad seisid suurte südametega Riigikogu ees, et näidata toetust poliiitkute loomasõbralikkusele.

17 Eesti loodusteadlast kirjutas alla avalikule kirjale

Eesti loodusteadlased tõid karusloomafarmide keelustamist toetavas kirja välja kuus punkti, miks minkide ja rebaste pidamine karusloomafarmides äritegevuse eesmärgil ei ole õigustatud.

Kirjale kirjutasid alla:

 • Helen Arusoo, loodusajakirjanik, MTÜ Aasta loom asutaja ja eestvedaja
 • Triin Edovald, ökoloog
 • Maris Hindrikson, zooloog, Tartu Ülikool, terioloogia õppetooli teadur
 • Mati Kaal, zooloog
 • Kairi Kiik, zooloog, Eesti Terioloogia Seltsi juhatuse liige
 • Laura Kiiroja, zoosemiootik, Dalhousie ülikooli doktorant (Kanada)
 • Kalevi Kull, biosemiootik, Tartu Ülikool, filosoofia ja semiootika instituudi professor
 • Marko Kübarsepp, välibioloog
 • Riin Magnus, semiootik, Tartu Ülikool, filosoofia ja semiootika instituudi teadur
 • Timo Maran, zoosemiootik, Tartu Ülikool, filosoofia ja semiootika instituudi professor
 • Peep Männil, zooloog, Eesti Terioloogia Seltsi juhatuse esimees
 • Liivi Plumer, zooloog, Tartu Ülikooli doktorant
 • Urmas Saarma, zooloog, Tartu Ülikool, terioloogia õppetooli juhataja
 • Egle Tammeleht, zooloog, Tartu Ülikool, terioloogia õppetooli teadur
 • Margo Tannik, terioloog
 • Tõnu Traks, Keskkonnaministeerium, jahinduse nõunik
 • Aleksei Turovski, zooloog

Juba üle 50 Eesti moeettevõtte on öelnud karusnahale ei

Oktoober algas imeliselt, sest saime tähistada, et karusnahavaba programmiga “Fur Free Retailer” on liitunud juba 50 Eesti moeettevõtet. Viiekümnenda liituja tiitel läks Sokisahtlile.

Lisaks Sokisahtlile on sellel kuul andnud lubaduse karusnahka oma toodetes mitte kasutada Alma, Mia&Leela ning Atelier Durée. Juba sel reedel kuulutame oma sotsiaalmeedias välja järjekordse liituja. Meil on suur rõõm, et nii palju Eesti ettevõtteid ja disainereid pooldab karusnahavaba moodi!

Loomusele anti üle vabatahtliku sõbra märgis

Loomus pälvis aprillis vabatahtliku sõbra märgise, kuid eriolukorra tõttu saime märgise kätte alles oktoobris. Märgise andsid üle rahvastikuminister Riina Solman ja organisatsiooni Eesti Külaliikumine Kodukant vabatahtliku tegevuse valdkonna juht Eha Paas. Loomuse poolt võttis märgi vastu meie vabatahtlike koordinaator Anu Tensing.

Vabatahtliku sõbra märk näitab, et organisatsioonis on vabatahtlike kaasamine hästi läbi mõeldud ning seal on vabatahtlikul mõnus ja turvaline tegutseda.

Ootame enda sekka uusi vabatahtlikke, seega täida julgelt vabatahtlike ankeet!

Loomuse ja Kadrioru Kunstimuuseumi ühises loengusarjas on jäänud veel kaks loengut

Loengusarjas “Loomadest kunstimuuseumis” on juba juttu olnud koerte loomusest, kassidest sotsiaalmeediast ning kunstnike võitlusest kasside ja koerte heaolu eest.

Sel laupäeval kell 15.00 räägivad Kadrioru Kunstimuuseumis Loomuse asutaja ning endine kommunikatsioonijuht Annika Lepp ning kogemusnõustaja Evelyn Valtin sellest, kuidas toime tulla lemmiklooma kaotuse puhul.

Viimases loengus tutvustab Marika Proover lemmikloomade elu COVID-19-st põhjustatud eriolukorra ajal ja järel.

Taimetoidumess tuleb see aasta teistsugune

Juba järgmisel nädalvahetusel toimub aasta suurim vegansündmus – Taimetoidumess 2020! Loomus on kohal ja tule Sina ka!

Tänavu on fookuses kodumaised ettevõtted, eksponandid on paigutatud hajutatult ning külastuseks on kolm ajavahemikku. Seoses koroonaviiruse leviku ja piletite piiratud arvuga soovitame piletid messile soetada eelmüügist.

Messil toimub ka filmi “Butenland” esilinastus Eestis. Film on tasuta, ent palume tasuta pileti siiski lunastada endale eelmüügist. Nii saavad korraldajad üritust paremini organiseerida ning saad kindel olla, et Sulle on saalis koht olemas.

Anna oma panus Loomuse tegevusse!

Loomus teeb iga päev aktiivselt tööd, et luua loomasõbralikumat maailma. Praegu on meie fookuses karusloomafarmide keelustamine. Annetajate panus aitab meil seda eesmärki ellu viia. Hiljuti oli meil välikampaania ning tellisime rahvaküsitluse, need on olulised, ent mitte odavad tegevused. Annetusi kasutame ka ürituste korraldamiseks, administratiivsete jms kulude tasumiseks ning IT-lahenduste ülal hoidmiseks.