Oktoobrikuu uudiskiri

Tee teadlik valik!

Sellelgi aastal oleme kokku pannud valimiskompassi, mille abil saad teada, millised on kohalike valimiste kandidaatide seisukohad loomadega seotud küsimustes. Meie kompassis on kajastatud enam kui 700 kandidaadi vastused.

Tänavused küsimused puudutavad ilutulestikku, loomade varjupaiku ning vegantoitu haridusasutustes. Küsimusi aitasid Loomusel välja töötada Varjupaikade MTÜ, Eesti Loomakaitse Selts ja Eesti Vegan Selts. 

PS. Kui kandideerid kohalikel valimistel ning soovid, et ka sinu seisukohad valimiskompassis kajastuksid, siis võta meiega ühendust aadressil annaliisa@loomus.ee ning saadame sulle vastava ankeedi. Kui sulle huvipakkuv kandidaat pole veel küsimustele vastanud, anna talle meie kompassist teada. Uuendame valimiskompassi vähemalt kord nädalas.

Julmusevaba mood on alati moes!

Juba vähem kui kahe nädala pärast täitub meie pikaaegne unistus korraldada julmusevaba moeshow. Meie moeshow toimub Eesti moe tähtsündmuse Tallinn Fashion Weeki sügisürituse raames Kultuurikatlas 20. oktoobril kell 18.00.

Oleme kampa kutsunud rahvusvahelise karusnahavaba programmiga “Fur Free Retailer” liitunud moeloojad ning ühe vahva disainerite kamba. Lavalaudadel saab näha Mia&LeelaKiRiVOOThe Korsars ja EKA tudengite loomingut. Kõik nad loovad meie mosehow jaoks kollektsiooni, mida iseloomustavad loomasõbralikku, jätkusuutlikkus ja eetilisus.

Kliimakriis mõjutab ka loomi

Septembris toimus kolmes Eesti linnas (Tallinnas, Tartus ja Narvas) üleilmne kliimastreik. Selle valguses käisid Loomade Hääle podcastil külas Fridays For Future Eesti esindajad Kaia Konsap ja Sandra Kartau, kes rääkisid, kuidas kliimarindel läheb ning miks üldse taolisi streike korraldatakse.

Lisaks rääkis Loomuse liige Farištamo Eller, kuidas on omavahel seotud kliimakriis ja loomatööstus. Samal teemal pidas ta kliimastreigil kõne, mis on üleval ka Loomuse kodulehel.

On ilus päev teha taimseid valikuid!

Veganvalikute tegemine on lihtsam kui kunagi varem! Meie veganprogrammi Taimsed Valikud kodulehelt ja sotsiaalmeediast leiab ohtralt inspiratsiooni, kuidas veganmaailmaga lähemalt tutvust teha.

E-poe sooduskampaania

Sel nädalavahetusel saad soetada Loomuse e-poest täishinnaga tooteid 15% soodsamalt!

Lisaks on Südalinna Ostupäevade kampaania raames 8.-10. oktoobril e-keskuses astri.ee tasuta tarne kõikidesse pakiautomaatidesse.

Muudame Eesti loomasõbralikumaks!

Loomus tegutseb iga päev selle nimelt, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Kui sa soovid toetada Loomuse tegevust, siis saad seda annetuskeskkonnas “Ma armastan aidata” või helistades annetustelefonidel 900 0100 (5 €) või 900 0101 (10 €).

Just tänu teie annetustele saame korraldada erinevaid üritusi ja levitada loomasõbralikku sõnumit. Aitäh, et olete koos meiega loomade poolt!