Pane Loomusele käpp alla ja tule püsiannetajaks!

Tule pane meile käpp alla ja aita meil liikuda loomasõbralikuma ühiskonna poole. Tule püsiannetajaks!

Vormista püsiannetus:

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine.

  • Tänu Loomuse aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.
  • Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid. Jätkame tööd selle nimel, et karusloomafarmid ja ka neist pärit nahast tehtud toodete müük keelustataks terves EL-is.
  • Aastal 2020 alustas seltskond vibujahi entusiaste taas lobitööd selleks, et Eestis legaliseeritaks ka vibujaht suurulukitele. Tänu Loomuse sekkumisele õnneks see läbi ei läinud.
  • Hetkel on Eestis seksuaalvahekord loomaga nö “hall ala”, sest otseselt lubatud ei ole, aga keelatud ka mitte. Eelmisel aastal algatas Loomus rahvaalgatuse ning peagi on loomade seksuaalne väärkohtlemine arutelu all õiguskomisjonis.
  • Kalad on loomakaitses tagaplaanil nii Eesti, Euroopa Liidus kui ka terves maailmas. Loomus on selle probleemi pannud suure kella külge: korraldasime paneelvestluse kalade kaitsest, koostasime aruande “Kalad Eesti seadustes” ning suhtleme aktiivselt erinevate osapooltega, et muuta, kuidas kalad on Eestis kaitstud.

See on vaid osa Loomuse igapäevasest tööst. Tööd jagub meil palju! Loe lähemalt: www.loomus.ee.

Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse.

Vormista püsiannetus:

Loe lähemalt ka Loomuse annetustest: loomus.ee/category/annetused.

Aitäh, et oled loomade poolt!