Pariisis loomade heaks marssimas

Kirjutas ja pildistas Loomuse liige Martin Enn

Rahvusvaheline loomaõiguste päev on 10. detsembril. Prantsusmaa loomaõiguste organisatsioon One Voice alustas selle tähistamisega juba 9. detsembril, korraldades üritusi mitmes Prantsusmaa linnas. Osalesin Pariisis toimunud kõnnil, mis algas kell 14:30 Place de la Nation-il ning kulges mööda Pariisi tänavaid, üle Austerlitzi silla ning lõppes Valhuberti platsil tänusõnade ja ühisfotodega.

Kokku tuli One Voice-i algatusega kaasa üle 30 organisatsiooni, kes olid esindatud omapoolsete loosungitega. Nimetades mõnda: Four Paws, Seashepherd, Anynomous for the Voiceless, Parti animaliste, L214 jpt. 

Kõnd kulges politsei-eskordi ja autojuhtide kaasaelava signaalitamise saatel ning regulaarsete peatustega, mille käigus osalenud organisatsioonid rääkisid lõppeval aastal saavutatud edasiminekutest ja võitudest ning tänasid kõiki tehtud töö eest. 

Kohaletulnuid ei heidutanud kehvapoolne ilm ega käigu lõppu saatnud paduvihm. Olime ju kõik seal ühel eesmärgil – loomade heaks, kes kannatavad igapäevaselt ebavajaliku vägivalla tõttu. Kogesin omal nahal kui heal tasemel on Prantslaste oskus korraldada valjuhäälseid meeleavaldusi. Loomuse heaks võtan siit mitmed tähelepanekud kaasa! 

Huvilised saavad uurida rohkem siit.