Prantsusmaal avastati Euroopa kohutavaim karusloomafarm

Aktivistid sattusid Põhja-Prantsusmaal, Eure-et-Loir piirkonnas, külastama mingifarmi, mida loomakaitsjad on nimetanud üheks hirmsamaks karusloomafarmiks kogu Euroopas. Prantsusmaa organisatsioon One Voice avaldas šokeerivad fotod ja videomaterjali, milles on näha loomi rabelemas oma puurikaaslaste laipade all, surevaid ja raskelt vigastatud minke ning erakordselt ebasanitaarseid puure. Loomakaitsjad nõuavad farmi kohest sulgemist ja omaniku vastutusele võtmist.

Taolisi õõvastavaid tingimusi karusloomafarmides on dokumenteeritud igal pool maailmas, kuid varasemalt pole olnud kõiki tüüpilisi rikkumisi ühes farmis ja seda erakordselt võikal moel. Nendest kaadritest kumab läbi absoluutne hoolimatus,” ütles loomade eestkoste organisatsiooni Loomus kommunikatsioonijuht Annika Lepp. “Selline avastus on justkui õppefilm neile, kes jätkuvalt kahtlevad karusloomafarmide eetilisuses. On oluline silmas pidada, et uurimused kõikjal Euroopas on karusloomafarmides paljastanud raskeid tervise- ja heaoluprobleeme. Ainus lahendus on julma praktika keelustamine,” selgitas Lepp.

Loomuse hinnangul on tööstusharu välja suremas nii Eestis kui ka mujal maailmas. Loomus on tellinud kaks avaliku arvamuse uuringut, mis mõlemad kinnitavad, et ligi 70 protsenti Eesti elanikkonnast ei toeta metsloomade kasvatamist karusloomakasvandustes karusnaha saamise eesmärgil. Samuti on paljud moeloojad ja poed loobunud karusnaha kasutamisest. Üksteise järel on karusloomafarmid keelustanud mitmed Euroopa riigid.Nelja aasta jooksul on karusloomakasvanduste keelustamisele toetust avaldanud kõik Eestis tegutsevad loomakaitseorganisatsioonid, paljud keskkonnakaitseorganisatsioonid ja koos nendega pea 70 erinevate valdkondade ettevõtet. Loomuse poolt algatatud rahvusvaheline petitsioon on kogunud juba ligi 53 000 allkirja; keeldu toetavad avalikult tunnustatud näitlejad, muusikud, kirjanikud, arstid, ajakirjanikud, moekunstnikud, zooloogid; arutelu riigikogus on Loomuse palvel tervitanud paljud rahvusvahelised loomakaitseorganisatsioonid, sh maailma populaarseim loomakaitseorganisatsioon PETA, Queeni legendaarne kitarrist Brian May ja Hollywoodi näitleja Mena Suvari.

FOTOD: https://www.dropbox.com/sh/4ivz1y6vnav0e4a/AADCfI0wuHmUJWKdy_P519Xza?dl=0

Kampaania klipp: https://vimeo.com/344868085

Prantsusmaa karusloomafarm. Video: One Voice