Presidendi vastuvõtu külastajate seas populaarne Eesti moemaja ütles karusnahale ei

Eesti moemaja IRIS JANVIER, mille loomingus on säranud mitmed presidendi vastuvõtu külalised, liitus rahvusvahelise karusnahavabade moeloojate võrgustikuga “Fur Free Retailer”, mida Eestis esindab MTÜ Loomus.

IRIS JANVIER moemajas on olulisel kohal eetiline ja keskkonnateadlik eluviis, mida nad järgivad ka oma riiete tootmisel. “Oleme suured loomasõbrad ja et aidata lõpetada loomade väärkohtlemine, ei kasuta me karusnahka,” sõnas moemaja looja ja omanik Arina Baranovskaja.

Brändi filosoofia on luua stiilseid naisteriideid, mis oleksid ühtaegu klassikalised ja uuenduslikud. Väljaspool hooaega eksisteerivat disaini luuakse koostöös noorte moeloojate ja Kunstiakadeemia tudengitega, tuues sellega naistemoodi värskust, põnevust ja uusi seisukohti.

Ettevõtet on kutsutud president Kersti Kaljulaidi lemmikmoemajaks – nende valmistatud kleidis poseerib Kaljulaid oma ametifotol ning presidendi vastuvõtul on IRIS JANVIER moemaja loomingut kandnud Anu Saagim, Luisa Värk, Keit Pentus-Rosimannus ja paljud teised.

Karusnahavaba programmiga liitudes andis IRIS JANVIER lubaduse oma toodetes karusnahka mitte kasutada. Sama on lubanud juba rohkem kui 50 Eesti moeettevõtet, näiteks Sokisahtel, Mia&Leela ja Tallinn Dolls. Välismaal on programmiga liitunud mitmed väga nimekad tegijad, näiteks Michael Kors, Gucci ja Hugo Boss.

Vaata lisa: https://estonia.furfreeretailer.com