Programm

Palun pane tähele, et kõik ajad on Tallinna aja järgi (CEST + 1)/(UTC + 3).
Kõik ettekanded on inglise keeles.

8. mai

10.00-10.15 KorraldajadKonverentsi avamine

1. aruteluring: Mitteinimloomad keeles ja kultuuris
Vestlusjuht: Saara Mildeberg

10.15-10.45Peakõneleja: Salla TuomivaaraLähenemine, sisenemine, eemaldumine ja eristamine loomade ja teiste võõraste uurimisel
1. osa
10.45-11.15Rebecca JonesSpekulatsioonid liigi üle: ökofeministlik ulme kui akadeemiline ja aktivistide maailm
11.15-11.45Christina VasilopoulouKarusnahaääristest võõrliikideks: diskursused karusnaha tootmiseks ekspluateeritavate minkide ümber Kreekas Kastoria linnas
11.45-12.00Paus
2. osa
12.00-12.30Kosma LechowiczPiire ületav haavatavus: tee vastastikuse sõltuvuse äratundmisele biosfääris
12.30-13.00Maki EguchiLoomauuringute õpetamine ja eri kultuuride mõistmine ühe maailmakirjanduse ja Jaapani kirjanduse kursuse näitel
13.00-13.30Lisa Herrmann-FertigKerala põhjaosa theyyam’i rituaalide helimaastik paljuliigilise teadustöö perspektiivist: inimeste, mitteinimloomade ja ökosüsteemide vastastikune sõltuvus
13.30-14.30Lõunapaus

2. aruteluring: Intersektsionaalsus – loomade ja inimeste õiguste põimumine
Vestlusjuht: Kadri Aavik

14.30-15.15Peakõneleja: Corey Lee WrennHeategevus, arvutid ja kapitalism: kuidas loomaõiguslus jõudis oma kolmandasse lainesse ja mis seisab ees tulevikus
15.15-15.45Kadri TapersonKui me võitleme loomade vabastamise eest, siis millest me räägime?
15.45-16.15Daniela Rosendo, Fabio A. G. Oliveira, Tânia A. KuhnenKoloniaalsus ja spetsiesism: mõtisklused Lõunast
16.15-16.30Paus

3. aruteluring: Veganlus ja sotsiaalne õiglus
Vestlusjuht: Farištamo Eller

16.30-17.15Peakõneleja: Vasile StanescuÜhest puust: loomade vabastamine, veganlus ja sotsiaalne õiglus
17.15-17.45Meri KülmVeganluse kuvand Eesti veebimeedias
17.45-18.15Kadri AavikVeganlus kui tee egalitaarsemate arusaamadeni mehelikkusest? Meeste veganluse narratiivide vaatlus intersektsionaalse feminismi perspektiivist
18.15-19.15Korraldajad, osalejadVirtuaalvastuvõtt

9. mai

4. aruteluring: Loomaõiguslusaktivism ja poliitikasuunad: tulevikuvaade
Vestlusjuht: Anny Drobet

10.00-10.45 Peakõneleja: Ronnie LeeKuidas me saavutame loomade vabastamise?
1. osa
10.45-11.15Joaquín Fernández-Mateo & Alberto José Franco-BarreraLoomavabastus tänaval: Vegan Street Madrid
11.15-11.45Birgitta Wahlberg Loomade põhiõigused: Soome loomaõigusjuristide seltsi ettepanek
11.45-12.00Paus
2. osa
12.00-12.30Jah Ying ChungTakistused ja tulemused Hiinas: temaatilise analüüsi olulisemad avastused ja soovitused
12.30-13.00Norma Contreras HernándezMehhiko loomaõiguslike regulatsioonide tango – kaks sammu ettepoole, üks samm tagasi?
13.00-14.00Lunch

5. aruteluring: Agentsuse ja õiguste ümbermõtestamine
Vestlusjuht: Sirli Spelman

14.00-14.45Peakõneleja: Eva MeijerKeele roll paljuliigilises poliitikas: loomade poliitilise hääle teooria poole
1. osa
14.45-15.15Marine LercierInimeste ja loomade vahelise töösuhte ümbermõtestamine 21. sajandil
15.15-15.45Annika HugossonMaod aksessuaaridena ja eetilised kaalutlused: madude ja nende nahkade kasutamise vastu moes
15.45-16.00Paus
2. osa
16.00-16.30Marie Leth-EspensenVäljakutse õiguskorra vägivaldsele hoolitsusele: varjupaiga loomine Taani maapiirkonnas
16.30-17.00Marcin MielewczykEnergiajulgeolek. Uuring tuumaenergia mõjust ühiskonnale ja keskkonnale paljuliigilise etnograafia perspektiivist Poola Żarnowieci tuumaelektrijaama näitel
17.00-17.30KorraldajadKonverentsi lõpetamine