Salavideod paljastavad karusloomafarmide reaalsuse

Poolas asuva karusloomafarmi töötaja jälgis ja filmis kahe kuu jooksul nii oma igapäevatööd kui ka korduvalt aset leidnud loomade julma väärkohtlemist. Salvestised paljastavad arvukaid episoode loomade jõhkrast kohtlemisest: töötajate poolt tekitatud peksmisjäljed, loomade vastu seinu loopimine, põgenemiskatsete ajal nende otsas trampimine ning sabadest kinni hoides nende puuridesse viskamine.

30475496604_5676e02c43_z“Järjekordsed šokeerivad videod karusloomafarmidest on veelkord tõestuseks, et karusloomakasvatustes ei saa tagada ei loomade heaolu ega pidamise nõudeid,” kommenteeris MTÜ loomade eestkoste organisatsiooni Loomus juht Kadri Taperson. “Selliste kaadrite valguses on kahetsusväärne lugeda Eesti maaeluministeeriumi seisukohta, mille kohaselt juhul, kui on täidetud loomade pidamise ning loomade surmamise nõudeid, võivad karusloomakasvatused edasi tegutseda.”

Poola farmitöötaja poolt filmitud salvestised dokumenteerivad suure hulga loomi, kes on haiged, kuid kelle eest ei hoolitseta. Mingid on osaliselt halvatud ja nende kehadel on näha veriseid haavu, millest paistavad väljaulatuvad luud ja putukavastsed. Iga päev viivad töötajad puuridest ära kümneid surnud minke. Osade kehadel on näha sügavaid ja valusaid haavu ning tõsiseid vigastusi.

“Salvestised lükkavad ümber ühe suurima müüdi karusnahatööstusest – et aretajad hoolitsevad minkide eest korralikult, sest muidu ei oleks neil nende kasukatest mingit kasu. Nähtavasti ei ole see tõsi,” ütles Paweł Rawicki videod avalikustanud organisatsioonist Open Cages. Loomad, kes ei ela sügiseste tapatalguteni, nülitakse ikkagi, nagu võib näha ka endise töötaja poolt filmitud videost.

VAATA VIDEOT. NB! Video sisaldab häirivaid kaadreid.

Taustainfo:

Masanóws asuvat farmi peab ettevõte nimega Farm Equipment International, mis on osa Hollandi karusnahaimpeeriumist. Sellele firmale kuulub Poolas 14 farmi. See on vaid üks paljudest Hollandi äridest, mis investeerib Poola karusnahatööstusesse. Hollandis kehtestatud täieliku karusloomafarmide keelu tõttu viivad juhtivad karusnahkade tootjad oma tegevuse Leetu ja Poola. 
See ei ole esimene loomade julma väärkohtlemist paljastav juhtum selle ettevõtte farmides. 6. novembril 2016 mõisteti Giżynis asuva Farm Equipment International asutuse kahele töötajale kuuekuused tingimisi vanglakaristused kaheaastase katseajaga. “Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt BASTA!” loomaõiguslaste videosalvestustes on näha, kuidas need töötajad viskavad minke jõhkral moel gaasikambritesse, löövad neid vastu puure ja peksavad neid armutult. 
15. novembril 2016 korraldas Open Cages petitsiooni, et Poola parlamendiliikmed keelustaksid koerlaste – sh rebaste ja kährikute – karusloomafarmides kasvatamise. Petitsioonile kirjutas alla 120 000 inimest. See on esimene samm nendes asutustes miljonite elusolendite kannatuste lõpetamise suunas, mis liigub täieliku kõiki loomaliike hõlmava karusloomafarmide pidamise keeluni.

Oma allkirja karusloomafarmide keelustamiseks Eestis saab anda siin:
https://www.change.org/p/parliament-of-estonia-end-fur-farming-in-estonia