Septembrikuu uudiskiri

Värvikat sügiskuud!

Kätte on jõudnud september ja nagu luuletuski ütleb: “Kõik on uus septembrikuus!”

Seega miks mitte teha elustiilis väike muutus ja proovida midagi uut, näiteks võtta vastu kümnenädalane veganväljakutse. Nimelt on Loomuse abil jõudnud eesti keelde rahvusvaheline programm “10 Weeks to Vegan“, mis on kõigile täiesti tasuta. Millega täpselt tegu on, saab aimu ka Loomuse blogis, kus meie värske vabatahtlik Elise jagab oma kogemust teekonnal veganluse poole. Lisaks valmis meil vegantoidu teejuht, mis on algajale veganile suurepärane võimalus teha tutvust täistaimse toitumisega.

Anna oma allkiri loomkatseteta Euroopa kaitseks

Loomkatsete tegemine kosmeetikatoodetel ja loomadel testitud kosmeetikatoodete müük on Euroopa Liidus olnud keelustatud 2013. aastast, kuid Euroopa Kemikaaliamet soovib uusi loomkatseid koostisosadega, mida tarbijad on juba aastaid ohutult kasutanud. Selle valguses algatati augusti lõpus Euroopa kodanikualgatus, et loomkatsete tegemisele vastu seista.

Kodanikualgatust toetavad Dove, The Body Shop ja enam kui 100 loomaorganisatsiooni, sh Loomus.

Loomade heaolu voliniku petitsioonil üle 100 000 allkirja

Tervise ja toiduohutuse volinik vastutab Euroopa Liidu tasandil loomade heaolu eest, kuid seda pädevust ei mainita praegu tema ametinimetuses. Kui seda vastutust rõhutatakse ja see lisatakse tema ametinimetusse, muutub loomakaitse EL-is paremaks ja asjaomast volinikku kutsutakse selgesõnaliselt kogu Euroopa Komisjoni nimel üles näitama ennetavamat ja edasipüüdlikumat suhtumist loomade heaolusse.

Juba üle 100 000 inimese on andnud oma allkirja näitamaks oma toetust Euroopa Liidus voliniku ametinimetuse muutmiseks. Ole sinagi osa ajaloolisest sammust loomasõbralikuma Euroopa poole ja allkirjasta petitsioon!

Taimsest piimast mitme nurga alt

Tähistasime 22. augustil ülemaailmset taimse piima päeva. Selleks kutsusime teid kõiki Tallinna Botaanikaaeda, kus toimus taimse piima päev. Tutvustasime erinevaid taimseid piimasid ning aitasime külastajatel leida just neile meelepärase taimse piima.

Lisaks korraldasime taimse piima väljakutse “Aeg muutuseks!”, millest võttis osa 120 inimest. Kogume veel täna-homme osalejate tagasisidet ning seejärel teeme väljakutsest kokkuvõtte, mida jagame ka oma kodulehel ja sotsiaalmeedias.

Taimse piima päeva raames ilmus ka kaks artiklit. Kõigepealt jagas Loomuse vabatahtlik Lene Otenurm nippe, kuidas küpsetada piimatoodeteta. Artiklist leiab ka hõrgutava juustuvaba juustukoogi retsepti.

Meie vabatahtlik Hardi Heinvere aga viis oma sõpradega läbi suure kaerapiimade testimise, et välja selgitada parim kaerapiim. Kokku oli testimisel 10 erinevat piima, sh Hardi enda valmistatud kaerapiim. Selleks, et kaerpiimade ookeanil orienteerumine kergem oleks, pani Hardi kokku ka kaerapiima kompassi, mis juhatab just sulle meelpärase kaerapiimani.

Loomade Hääl on suvepuhkuselt tagasi

Meie taskuhääling võttis suvel natuke rahulikumalt, aga on nüüd tagasi, et kuulajateni tuua uudised Loomuse tegemistest ning intervjuud põnevate inimestega.

Värskes osas muljetasime taimse piima päevast ja erinevatest huvitavatest taimsetest piimadest ning jagasime tootesoovitusi ja nippe, kuidas taimseid piimasid tarbida. Näiteks sobib kohvile ideaalselt tatrapiim.

Külas käisid ka programmi “10 nädalat veganluseni” koordinaator Kriste Lauk ning programmiga liitunud ja Loomuse kodulehel blogi pidav Elise Kütt. Mis on olnud suurimad proovikivid ning kas Elise näeb end tulevikus veganina, saad juba ise värskest osast kuulata.

Hoia Loomade Hääle tegemistel silm peal ka Facebookis!

Eesti loomaõiguslik liikumine sai 15!

Tähistasime Eesti loomaõigusliku liikumise sünnipäeva potluckidega üle Eesti: Viljandis, Tartus, Tallinnas ja Kärdlas. Pärnu potluck jäi kahjuks vihma tõttu ära ning Tartu ja Tallinna üritused pidime kolima siseruumi. Siinkohal suur kummardus Genialistide klubile, kes lühikese etteteatamisega meie ürituse päästis. Aitäh!

See-eest ootas meid Hiiumaal ees päike ja saime seal pidada ühe mõnusa veganpikniku. Kirjutasime üritusest pikemalt ka Hiiu Lehes.

Pildid potluckidest ja taimse piima päevast leiab Loomuse Facebookist.

Taimsete Valikute sünnipäevaks valmis vegantoidu teejuht

Augusti lõpus sai meie veganprogramm Taimsed Valikud 5-aastaseks! Nimelt kuulutas Loomade Nimel, mis nüüdseks on liitunud Loomusega, 29. augustil 2016. aastal välja esimese liituja – Vegan Restoran V.

Andsime selle auks välja vegantoidu teejuhi, mis on veebis üleval kõigile tasuta lugemiseks ja allalaadimiseks. Veganlus tähendab palju rohkemat kui ainult toit: see mõjutab ka valikud riietuses, kodukeemias, kosmeetikas jne. Ent toitumine on tavaliselt kõige suurem muudatus veganiks hakates, mistõttu keskendubki värske teejuht just toitumisele. Vegantoidu teejuhist leiad nippe, soovitusi, retsepte ja palju muud.

Julmus minevikku, loomasõbralikkus olevikku!

18. augustil kogusime koos Eesti Loomakaitse Seltsi, sotsiaaldemokraatide ja loomasõpradega Vabaduse väljakule, kus kuulutasime välja kampaania “Julmus minevikku, loomasõbralikku olevikku”. Kampaaniaga kuulutasime järgmise aasta loomade väärkohtlemise vastu võitlemise aastaks.

Ebameeldivaid juhtumeid seoses loomadega on liiga palju, et rääkida ainult loomasõbralikust tulevikust, vaid me peame tegutsema kohe ja tooma selle loomasõbralikkuse olevikku. Meil on järgmisel aastal plaan hoida see teema fookuses, korraldades erinevaid üritusi, väiksemad ja suuremad kampaaniad ning tehes koostöö erinevate institutsioonide vahel.

Muudame Eesti loomasõbralikumaks!

Loomus tegutseb iga päev selle nimelt, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Kui sa soovid toetada Loomuse tegevust, siis saad seda annetuskeskkonnas “Ma armastan aidata” või helistades annetustelefonidel 900 0100 (5 €) või 900 0101 (10 €).

Just tänu teie annetustele saame korraldada erinevaid üritusi ja levitada loomasõbralikku sõnumit. Aitäh, et olete koos meiega loomade poolt!