Taas kogutakse allkirju karusloomafarmide keelustamiseks Eestis (VIDEO)

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus on üles seadnud uue petitsiooni, mille eesmärk on koguda vähemalt tuhat digitaalset allkirja inimestelt, kes toetavad karusloomafarmide keelustamist Eestis.

Käesoleva aasta aprillis läks lukku petitsioon, millele andsid oma allkirja karusloomafarmide keelustamiseks nii e-posti teel kui ka kirjalikult ühtekokku 9000 Eesti inimest. Kuna 12. märtsil 2014 jõustus petitsiooniõigust reguleeriv seadus, mille kohaselt saab vähemalt 1000 inimese poolt allkirjastatud märgukirjaga esitada Riigikogule ettepanekuid seadusmuudatuseks, siis on petitsioon.ee keskkonnas üles seatud uus petitsioon, mida saab allkirjastada üksnes ID-kaardiga.

Loomuse juht Kadri Taperson rõhutab, et paljude inimeste jaoks on jäänud segaseks vajadus uuesti allkirja anda. “Ootame kõiki inimesi uuesti petitsiooni allkirjastama, et saaksime kokku vähemalt 1000 digitaalselt allkirjastatud poolthäält karusloomafarmide keelustamiseks. Nii saame esitada Riigikogule pädeva kollektiivse ettepaneku seadusemuudatuseks,” selgitas Taperson.

Karusloomafarmide keelustamist pooldavad ka 20 “Olen loomade poolt!” kampaanias osalevat tuntud Eesti inimest: Ardo Kivi, Elina Born, Hasso Krull, Ivo Uukkivi, Jaan Kaplinski, Jim Ashilevi, Kadi Toom, Kaido Põldma, Kalle Kurg, Kallervo Karu, Karolin Kuusik, Kristjan Sarv, Lenna Kuurmaa, Loore Martma, Madis Nestor, Margit Keerdo, Maria Avdjuško, Nero Urke, Tõnu Trubetsky ja Veiko Õunpuu.

Videos räägivad kampaanias osalejad sellest, miks nad pooldavad karusloomafarmide keelustamist: http://youtu.be/QWcwKA4d3Fc

Petitsioon asub aadressil http://petitsioon.ee/karusloomafarmid

Karusloomafarmid on keelustatud Inglismaal, Põhja-Iirimaal, Austrias, Horvaatias, Hollandis, Sloveenias ja Bulgaarias. Osaliselt on karusloomafarmid keelustatud Taanis, Šveitsis, Rootsis, Itaalias ja Uus-Meremaal.