Taimsete Valikute annetusalgatus on kogunud juba üle 1000 euro

Eelmise aasta lõpus lõime Taimsete Valikute programmi toetuseks “Ma armastan aidata” keskkonnas annetusalgatuse “TAIM for change: taimsed valikud igas Eesti nurgas”, mis on tänaseks kogunud juba 1115 eurot. Annetusalgatuse eesmärgiks on 5000 eurot.

Kuidas su annetus aitab?

Taimsed Valikud on loomade eestkoste organisatsiooni Loomus veganprogramm, mille eesmärk on suurendada vegantoidu kättesaadavust Eesti.

Vegantoidu valimiseks on mitmeid häid põhjuseid, millest esimene on loomad. On tõestatud, et täistaimne toit on tervislik igas vanuseastmes, ja tänapäeval on meil nii palju võimalusi teha loomasõbralikumad valikud ehk loomsed toidud oma menüüst välja jätta. Lisaks on loomatööstusel ka tohutu mõju keskkonnale ning vegantoitumine on kõige efektiivsem viis, kuidas üksikisik saab iseenda keskkonna jalajälge vähendada.

Meie jaoks on oluline, et vegantoit oleks kättesaadav igalpool, sh väljas süües. Seetõttu suhtleme igapäevaselt söögikohtadega üle Eesti. Meie üheks eesmärgiks on see, et vegantoit oleks söögikohtade menüüdes igas Eesti nurgas. Praegu pakub igapäevaselt vegantoitu üle 80 söögikoha, millest enamus on Tallinnas, ent selliseid söögikohti leiab ka nt Tartust, Pärnust, Rakverest ja Kuressaares.

Lisaks korraldame ka erinevaid veganlust edendavaid kampaaniaid nagu taimse piima väljakutse, lihavabad jaanid ja munavabad munadepühad, jagame veganretsepte ning huvitavat ja kasulikku infot veganmaailmast.

Kui toetad Taimseid Valikuid, siis aitad meil:

• aktiivselt suhelda söögikohtade ja koostööpartneritega üle Eesti
• koostada veganluse ja taimse toiduga seotud teabematerjali ja retseptikogumeid,
• läbi viia kampaaniaid ja väljakutseid nagu taimse piima väljakutse, lihavabad jaanid, loomasõbralikud jõulud,
• levitada loomasõbralikku sõnumit

ja palju muud.

Kuidas Sinu annetusi kasutatakse?

• 10 € aitab meil levitada vegansõnumit sotsiaalmeedias, st kutsuda inimesi üles eelistama taimseid valikuid
• 25 € aitab meil printida uue komplekti vegansõnumiga kleebised või flaiereid ja korraldada üritusi vabatahtlikele
• 75 € aitab meil printida uue komplekti vegansõnumiga voldikud, korraldada avalikku üritust vegantoodete tutvustamiseks või vegansõnumi levitamiseks või suhelda aktiivselt söögikohtadega

Annetusalgatust saab toetada SIIN.