Tallinnas tähistatakse täna esmakordselt Rahvusvahelist taimse piima päeva

MTÜ Loomus ja Eesti Vegan Selts viivad Tammsaare pargi ja Draamateatri vahelisel haljasalal 22. augustil kell 14.30-18.30 läbi suure taimsete piimade tutvustusürituse, kus saab tasuta maitsta erinevaid taimseid piimaalternatiive ning ning uurida kohalikus kaubanduses leiduvate võimaluste kohta.

22. august on kuulutatud Rahvusvaheliseks taimse piima päevaks, eesmärgiga tutvustada taimseid piimajooke ja hõlbustada loomsetele piimatoodetele taimsete alternatiivide leidmist. Viimastel aastatel on taimsed piimad muutunud arenenud lääneriikides aina populaarsemaks ning paljud inimesed on otsustanud loomsed piimatooted taimsete vastu välja vahetada. Viimase kuue aasta jooksul on taimsete piimatoodete globaalsed müüginumbrid kahekordistunud ning prognooside kohaselt oodatakse, et ainuüksi 2018. aastal müüakse ülemaailmselt taimseid piimasid enam kui 16 miljardi dollari eest.

“Ka Eestis on viimastel aastatel taimsed piimad üha populaarsemaks ja kättesaadavamaks muutunud. Tänu teadlikkuse tõusule ja kaubandusvõrgu täienenud võimalustele on tarbijatel üha lihtsam loobuda problemaatilise piimatööstuse toetamisest ning teha valik tervislike taimsete alternatiivide kasuks,” arvab Loomuse esindaja ja ürituse peakorraldaja Anita Jürson.

Taimseid piimaalternatiive – soja-, mandli-, kaera- ja riisipiimasid –  eelistatakse loomsele piimale peamiselt kolmel põhjusel. Esiteks: traditsiooniline piimatootmine panustab tugevalt kasvuhoonegaaside tekkesse, mis omakorda soodustab kliima soojenemist. Lisaks ökoloogilise jalajälje vähendamisele on oluliseks teguriks ka toitumisteadlaste kinnitus, et ka loomset piima tarbimata saab inimene menüüst kätte vajalikud toitained, nagu näiteks kaltsiumi. Kolmas laialt levinud põhjus loomsete piimatoodete vältimiseks on piimalehmade elutingimused ja kannatused, mis käivad paratamatult kaasaegse piimatööstusega käsikäes.

Tutvustusüritusel jagatakse ka taimse toitumise ja taimsete piimade teemalisi infomaterjale ning oodatud on kõik huvilised. Üritus on kõigile tasuta.