Tartusse jõuab murranguline Saksa dokumentaalfilm “Liha lõpp”

22. jaanuaril kell 18.15 esitleb MTÜ Loomus Tartu Elektriteatris kõikjal maailmas laineid löönud Saksa dokumentaalfilmi “Liha lõpp” (“The End of Meat”). Filmi linastuse järgselt luuakse videosild režissöör Marc Pierscheliga. Film on eestikeelsete subtiitritega. Tasuta eriseansi toimumist toetab Tartu Elektriteater.

Bratwursti ja šnitsli kodumaal, Saksamaal, on liha oluline osa toidusedelist. Seda kuni paari aasta taguse ajani, kui arvamused hakkasid mõnevõrra muutuma. Kõrgem teadlikkus terviseteemadest ja lihaga seonduvad skandaalid on viinud poliitiliste ja eetiliste debattideni lihatarbimise teemal ja tõusnud on taimse toidusedeli populaarsus. Lihatootjad on hakanud tegema täistaimseid tooteid ja pea iga toidutootja kasutab ja lisab usinasti toodetele vegan-märgiseid. Film küsib, kas need muutused tähistavad lihatarbimise ajastu lõppu? Kas saabumas on pöördepunkt inimeste ja loomade vahelistes suhetes?

“Liha lõpus” seab režissöör Marc Pierschel sammud rännakule, mis paljastab lihavaba maailma positiivsed mõjud keskkonnale, loomadele ja inimestele. Ta tutvub internetifenomeniks muutunud Imesea Estheriga; vestleb Saksa veganliikumise pioneeridega; külastab esimest taimetoitlaste linna Indias; näeb farmiloomi nautimas oma uut elu vabaduses; tutvub, kuidas tulevikus loomseid tooteid ilma loomadeta tehakse, sh isegi taimset peekonit jpm.

Rohkem infot tasuta filmiesitluse kohta Facebookis: https://www.facebook.com/events/1033102310202716/