Teadliku elustiili pood Slow ei hakka mitte kunagi pakkuma karusnahkseid tooteid

Foto: Slow.ee

Tartus hiljuti uksed avanud Eesti esimene teadliku elustiili pood Slow liitus rahvusvahelise karusnahavaba programmiga Fur Free Retailer. Programmis osalevad disainerid, moemajad, rõivaketid ja kauplused ei tooda ega müü ehtsast karusnahast tooteid.

“Olen nüüdseks juba mõnda aega olnud vegan elustiiliga ja karusnaha kasutamine on mulle alati täiesti “vastukarva” olnud. Slow poodi luues oli algusest peale selge, et ükski loomne toode meie riiulitele ei tule. Selle asemel panustame hoopis aktiivselt alternatiivide tutvustamisse ja nende vajalikkuse osas inimeste harimisse,” ütles ettevõtte looja Helen Puistaja.

Karusnahavabade põhimõtete kehtestamisega ühineb Slow selliste tuntud tippbrändide ja kauplusekettidega nagu Armani, Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Stella McCartney, H&M, Esprit, Lindex, Etnies, O’Neill ja teised. Eestist on programmiga ühinenud Aus Design OÜ, WÖÖ, Kalle HT, KÄT, Perit Muuga, Mari Design, TUUB, Reval Denim Guild, Les Petites disainipood ning mahemoe jaekett LAV Organic Lifestyle. Kokku on programmiga liitunud ligikaudu 300 ettevõtet üle maailma.

Fur Free Retailer programmi esindaja Eestis on MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus.