Üle tuhande meeleavaldaja nõudis eile Helsingis karusloomafarmide keelustamist

Karusloomafarmide vastasel meeleavaldusel, mille organiseerisid eile, 21. mail Helsingis Eesti ja Soome looma- ning looduskaitseorganisatsioonid, osales üle tuhande inimese. Rongkäigu lõppedes anti Soome parlamendile üle 200 000 allkirjaga rahvusvaheline petitsioon karusloomafarmide keelustamiseks Soomes.

Esimest korda ajaloos korraldasid eesti ja soome organisatsioonid ühise meeleavalduse.

Meeleavaldajate ees esines teiste seas kõnega MTÜ loomade eestkoste organisatsiooni Loomus juhataja Kadri Taperson.

“Me ei räägi ainult Eestist ja Soomest. Me räägime kogu piirkonnast: Rootsist, Norrast, Lätist, Leedust. Ma luban teile, et loome alliansi. Me vahetame teavet, strateegiaid, võitleme üheskoos selle nimel, et lähiaastate jooksul karusloomafarmid keelustataks,” ütles Taperson.

Helsingis toimunud meeleavaldust toetasid mitmed rahvusvahelised organisatsioonid nagu PETA (People for the Ethical Treatment of Animals), Hiina ActAsia, Brüsseli lobiorganisatsioon Eurogroup for Animals, rahvusvaheline Fur Free Alliance, Rootsi Djurens Rätt ja Djurrättsalliansen ning Hollandi Bont Voor Dieren.

Meeleavalduse korraldasid Eesti poolt MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja loomaõiguslaste liikumine Loomade Nimel ning Soome poolt Animalia, Animal Eco, Luonto-Liitto, Maan Ystävät, Oikeutta Eläimille, Sey Suomen Eläinsuojeluyhdistysten Liitto, Vasemmistonuoret, Vegaaniliitto ja Vihreiden Nuorten ja Opiskelijoiden Liitto.

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/742586102506999/

 

_DSC7163