Uued eeskirjad põhjustavad loomade jätkuvat tapmist ilu nimel

Loomadel testitud kosmeetikatoodete müüki keelav seadus on 9 aastat tagasi EL-s vastu võetud, aga uued kemikaalide eeskirjad põhjustavad loomade jätkuvat tapmist ilu nimel. Allkirjasta petitsioon et kaitsta loomkatsetevaba kosmeetikat.

Täna, 11. märtsil möödub 9 aastat loomadel testitud kosmeetikatoodete müüki keelava seaduse vastuvõtmisest Euroopa Liidus. Tänane aastapäev ei anna loomakaitseorganisatsioonidele põhjust rõõmustada, sest uued kemikaalide eeskirjad muudavad keelu mõttetuks ja põhjustavad loomade jätkuvat tapmist ilu nimel.

“Euroopa juhid toovad sageli esile, kui murrangulised ja eeskujuks kogu maailmale on ELi kosmeetikatoodete loomkatsete keelud,” on öelnud Cruelty Free Europe’i avalike suhete direktor Kerry Postlewhite. „Aga kahjuks nõuavad regulatsioonid kosmeetikatoodete koostisainete osas üha rohkem loomkatseid,” lisab ta.

Loomuse julmusevaba ilu projektijuht Grete Millner selgitas: “Tundevõimeliste olendite kosmeetikatööstuse katsetes kasutamine pole aktsepteeritav.  Meil on olemas alternatiivid kosmeetikatoodete ohutuse julmusevabaks testimiseks. Paljudel meist on kodus lemmikud – vaadates nende silmadesse, ei lubaks me kunagi nende peal teha selliseid julmi katseid, nagu tehakse laboriloomadel. Lõpetame selle julmuse!” 

Kutsume petitsiooni allkirjastades näitama, et ka eestlastele on oluline julmusevaba ilu. Petitsiooni saad allkirjastada siin.

* LILU on Loomuse loomasõbraliku ilu töörühm, mille eesmärk on loomasõbraliku ilu teema tähtsuse tõstatamine Eesti ühiskonnas ning eestlaste kosmeetikatoodete ja iluteenuste tarbimiskäitumise loomasõbralikumaks muutmine.