Vabaduse platsi tunnelis näitus karusloomafarmide keelustamise poolt

Alates 16. juunist kuni 18. juulini on Tallinnas Vabaduse platsi jalakäijate tunnelis avatud näitus “Olen loomade poolt!”, mis toetab püüdlust esitada parlamendile seaduseelnõu karusloomafarmide keelustamiseks Eestis. Näitus koosneb 20 fotost, millel astuvad üles tuntud Eesti inimesed, kes pooldavad karusloomafarmide keelustamist.

Karusloomafarmide keelustamiseks avaldavad toetust Ardo Kivi, Elina Born, Hasso Krull, Ivo Uukkivi, Jaan Kaplinski, Jim Ashilevi, Kadi Toom, Kaido Põldma, Kalle Kurg, Kallervo Karu, Karolin Kuusik, Kristjan Sarv, Lenna Kuurmaa, Loore Martma, Madis Nestor, Margit Keerdo, Maria Avdjuško, Nero Urke, Tõnu Trubetsky ja Veiko Õunpuu.

Fotode autor on Krõõt Tarkmeel, kujundajad Allan Appelberg ja Gert Gutmann.

Käesoleva aasta aprillis läks lukku petitsioon, millele andsid oma allkirja karusloomafarmide keelustamiseks nii digitaalselt kui ka kirjalikult ühtekokku 9000 Eesti inimest. Kuna 12. märtsil 2014 jõustus petitsiooniõigust reguleeriv seadus, mille kohaselt saab vähemalt 1000 inimese poolt allkirjastatud märgukirjaga esitada Riigikogule ettepanekuid seadusmuudatuseks, siis on petitsioon.ee keskkonnas üles seatud uus petitsioon, mida saab allkirjastada üksnes ID-kaardiga.

“Nii meie kui ka kõik 9000 allakirjutanut on seisukohal, et karusloomafarmid on juba olemuslikult ebaeetilised,” ütles loomade eestkoste organisatsiooni Loomus esindaja Kristina Mering. “Farmides puudub loomadel võimalus elada liigiomast elu. Väikestes traatpuurides ei ole võimalik tagada loomade heaoluks vajalikke tingimusi. Loomi vangistatakse ja koheldakse julmalt ainult inimese edevuse ja glamuuriihaluse tõttu.”

Petitsioon karusloomafarmide keelustamiseks Eestis asub aadressil www.petitsioon.ee/karusloomafarmid.