VALMISTU PÄKAPIKUHOOAJAKS: Päkapikud tulevad keskkonna- ja loomasõbralikult

Päkapikud juba piiluvad ning kohe-kohe hakkavad laste sussid-sokid hommikuti täituma väikeste üllatustega. Loomus liige Farištamo Eller jagab päkapikuhooaja eel oma mõtteid ja ideid, millega lapsi rõõmustada.

Mul on üks sõber, kes on veendunud, et lastele ei tohiks valetada. Oma lastele on ta algusest peale rääkinud, et päkapikud võivad ju olemas olla, aga kommi nad küll sussi sisse küll ei too. Kui lapsed siis kurvastasid, et kas nemad ei saagi kommi, ütles ta, et kommi te muidugi saate, võite sussid ka akna peale panna. Aga need kommid paneme siis meie emaga sinna, mitte päkapikud.

See, kas sussi sisse toovad miskit päkapikud või keegi teine, on iga lapsevanema enda otsustada. Kui aga midagi sussi sisse pannakse, on need 20 ja enam päeva päris suur väljakutse, et last üllatada ja ise mitte pankrotti minna. Seejuures soovib osa vanemaid, et päkapiku kraam oleks vegan, keskkonnasõbralik ning ei tekitaks liialt palju prügi. Ah jaa, tervislik võiks ka olla! Või ehk päris iga päev ei pea…?

Imelihtne on valida erinevaid puuvilju, sest need tõesti on tervislikud. Saab sättida nõnda, et koju just neid “päkapikuvilju” ei osta. Ka kuivatatud puuviljad ja pähklid on põnev valik. Neid võib osta pakendivabalt ning ise erinevatesse pakikestesse panna. Soovi korral võib ka vahvaid soove või mõistatusi sinna sisse ära peita.

Põnevust toovad kaunistatud piparkoogid (või miks mitte lihtsalt piparkoogitaigen) või mõne koogi retsept koos koostisosadega. Just nädalavahetustel on lõbus kogu perega päkapiku toodut küpsetada ja hiljem koos kuuma kakaoga küünlavalgel nautida. Siinkohal meenuvad mõnusad kuuma šokolaadi ja kakaosegud, mida on samuti sussi sisse võimalik poetada.

Vahel on vahva päkapikule sokutada ka mõni tavatu kuuseehe, küünal või lõbus paar sokke. Olenevalt lapse vanusest meeldivad paljudele ilmselt kingid, millega meisterdada, mida värvida või voolida. Palju on erinevaid kokkupandud komplekte ise jõulukaunistuste või ehete meisterdamiseks.

Ja kui enam ühtki ideed pole, siis alati võib võtta mõne hea šokolaadi, toorbatooni, müslibatooni või kommi. Ootamatuid leide on riiulites, millest muidu mööda tuhiseme, näiteks mahe- või vegantoodete sektsioonis. Hind ei pruugi ka tihti üldsegi nii kõrge olla, kui võiksime peljata, lastel silma aga lööb särama küll.

Üksteise hoidmise rõõmus on lihtsam jaksata mõelda laiemalt, tehes valikuid, mis muuhulgas on ka keskkonna- ning miks mitte ka loomasõbralikud.

Artikkel ilmus Pere ja Kodu veebiportaalis.