Vegan liitub esimese Eesti ajakirjana karusnahavaba programmiga

Juba üle 70 Eesti moelooja ja kaupluse on liitunud rahvusvahelise programmiga Fur Free Retailer, mida Eestis esindab Loomus, kuid seni polnud selles nimekirjas ühtegi Eesti ajakirja. Täna on aga eriline päev, sest esimese Eesti ajakirjana on Ajakiri Vegan andnud lubaduse oma veergudel mitte reklaamida ehtsast karusnahast tooteid ega kutsuda üles neid kandma.

Vegan seisab oomade heaolu eest ning peab sedasorti hoolimist suurimaks tugevuseks. Ajakiri ei ole reklaaminud ega reklaami enda lehekülgedel loomseid tooteid, sealhulgas karusnahkset moodi.

“Meie ühiskonnas on sõnale “edev” üsna kehvastikõlav mõte külge kleebitud,” rääkis Vegani peatoimetaja Anett Rannamets. “Ehk hakkab see nüüd vaikselt lahustuma, ehk ümbergi pöörama. Et edevus poleks häbiasi. Et hoopiski sellest, kui soetada ja kanda uusi karusnahkseid kasukaid, salle, mütsitutte, võtmehoidjaid, kraesid, ussinahkseid kingi ja kotte, toetada seda tõeliselt iganenud äri – et sellest saaks häbiasi. Olen seda meelt, et edevusest saab voorus, kui sel pole vägivaldset hinda. Tähelepanuväärselt stiilne saab olla ka haiget tegemata, olles seejuures ka suureks eeskujuks. Loomad ei ela siin meie jaoks, vaid meiega koos. On viimane hetk sellega kohanema hakata.”

Loomade eestkoste organisatsiooni Loomus kommunikatsioonijuht ja juhatuse liige Annaliisa Post sõnas, et on suur rõõm tervitada just Veganit esimese Eesti ajakirjana karusnahavaba programmis. “Eesti astus sel nädalal ajaloolise sammu, kui otsustas keelustada karusloomafarmid, kuid karusnahavaba moe eelistamiseks ei pea ootama 2026. aastani, mil keeld jõustub. Tunnustame väga Veganit ja kõiki teisi, kes julgustavad inimesi tegema loomasõbralikke valikuid. Loodame, et ka teised meediaväljaanded võtavad Veganist eeskuju ning lõpetavad karusnaha reklaamimise,” sõnas Post.