Versace loobus karusnahast

Loomakaitseorganisatsioonid üle maailma juubeldavad, sest kuulus Itaalia moegigant Versace on otsustanud loobuda karusnaha kasutamisest oma toodetes.

“Karusnahk? Ma ei tegele sellega enam. Ma ei taha tappa loomi selleks, et luua moodi. See ei tundu õige,” teatas kuulus Itaalia moedisainer Donatella Versace värskes intervjuus The Economisti ajakirjale 1843. Oma otsusega loobuda karusnahast on Versace astunud Gucci, Tom Fordi, Hugo Bossi, Armani ja teiste moehiiglaste jälgedes.

Ka Eesti disainerid on võtnud suuna karusnahavabaduse poole. Tänaseks on Eestis Loomuse poolt hallatava Fur Free Retaileri programmiga liitunud juba 16 kodumaist moeloojat, kelle hulgas näiteks sellised tuntud tegijad nagu Xenia Joost, Reet Aus, Kätlin Kikkas, Reval Denim Guild, Perit Muuga ja paljud teised.

“Nii suure ja olulise moelooja otsus loobuda karusnahast on märgiline. Karusnahk kui materjal ei ole enam luksuse, vaid eelkõige ebaeetilisuse ja keskkonnavaenulikkuse märk,” ütles MTÜ Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp.

Lisateavet karusnahavaba programmi kohta leiab aadressil www.furfreeretailer.com

 

MTÜ Loomus
MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks.
Rohkem infot aadressil www.loomus.ee

Fur Free Retailer programm
Fur Free Retailer on maailma juhtiv karusnahavabasid firmasid ja eetilist kaupa otsivaid tarbijaid ühendav programm. Fur Free Retailer nimekiri pakub tarbijatele informeeritud otsuste tegemiseks täpset infot edasimüüja karusnahapoliitikast. Programm julgustab ettevõtteid karusnahast loobuma ja levitab eetilise tarbimise ideesid. Enam kui 20 riigis toimiva Fur Free Retailer rahvusvahelise programmi kutsus ellu Fur Free Alliance koalitsioon, kuhu kuulub enam kui 40 juhtivat looma- ja keskkonnakaitseorganisatsiooni, mis esindavad miljoneid toetajaid üle maailma.
Rohkem infot aadressil www.furfreeretailer.com