Vibujahi uudiskiri – juuli 2022

Tänaseks on Loomuse vibujahivastasele petitsioonile alla kirjutatud juba 2294 korda. Aitäh kõigile, kes on üles näidanud oma toetust vibujahi keelustamisele Eestis!

Ent mis on vahepeal vibujahi rindel toimunud?

Hiljuti teatas Siseministeerium, et nad on nõus arutama Eesti Jahimeeste Seltsi ettepanekut lubada jahipidamisel öösihikut. Öösihiku seadustamine vajab väga selget mõjuanalüüsi neutraalsetelt  osapooltelt ja arutelu kõigi osapooltega, kus ka Eesti loomakaitse- ja keskkonnaorganisatsioonid on kaasatud.

Oleme olnud kontaktis ka poliitikutega, et uurida, mis on nende seisukohad seoses vibujahiga. Peagi kuuled ka sellest lähemalt! Ent meie kõigi rõõmuks on ka poliitilisel tasandil igasuguse vibujahi keelustamisele toetus olemas.

Lisaks huvitavat lugemist jahttapab.ee lehelt: 136 MTÜ-d üle maailma nõuavad jahitrofeede impordikeeldu. Loodus- ja loomakaitseorganisatsioonid üle kogu maailma, sh 45 mittetulundusühingut Aafrika riikidest, võtavad ühises avalduses sõna trofeejahi vastu ja kutsuvad poliitikuid üles keelustama jahitrofeede importi.

Kui Sa soovid ka sõna levitada, siis anna meile märku! Kui Sa soovid ka infolehti vibujahi teemal teistelegi jagada või tead mõnd toredat kohta, kus need võiksid kättesaadavad olla, siis anna märku sotsiaalmeedias või infomeilile.

Tahame tänada ka kõiki, kes on toetanud annetusalgatust “Aita lõpetada vibujaht Eestis!”, mis on kogunud juba 739 eurot ehk ligikaudu 74% seatud eesmärgist. Suur-suur aitäh!

Tegusat suve jätku soovides
Loomus