VIDEO: Liikuvad pildid kutsuvad üles kaotama Eestis loomatsirkused

Tallinnas Solarise kinos ja Pärnus Apollo kinos esitletakse kuni 18. juulini filmiseansside eel liikuvaid pilte, mis kutsuvad üles keelustama loomatsirkused Eestis.

MTÜ loomade eestkoste organisatsiooni Loomus kampaania eesmärk on toetada seadusmuudatust, mis ei lubaks tsirkuses kasutada loomi. Märtsis saatis Põllumajandusministeerium kooskõlastusringile eelnõu, millega plaanitakse keelustada ainult teatud liikide nagu suurte kaslaste, karude, ahvide ja elevantide kasutamine tsirkuses. Loomuse seisukoht on, et ka teisi loomaliike ei tohiks tsirkustes kasutada.

Kampaania “Kaotame need loomatsirkused ometi ära!” koosneb viiest fotost, millel on rakendatud omapärast, kolmemõõtmelist efekti.

“Sellise efekti nimi on parallax,” selgitas fotode ja idee autor Virgo Haan. “Parallax tähendab seda, et tavaline kahemõõtmeline pilt lõigatakse erinevateks juppideks, mis asetatakse kolmemõõtmelisse keskkonda, kus nn. tehiskaamera saab nende tükkide vahel liikuda.”

Haan on varasemalt samasugust efekti kasutanud oma näitustel “India laste silmades” ja “Hääleproov”.

 
Vaata videot: https://youtu.be/mouiM8xI3_A

 

Fotod: Virgo Haan
Grimm: Mari Kangur (Grimm FX), Küllikki Pert (Silmad Pärani Kinni OÜ), Kaia Pihlak (grimmikunst.ee), Liisa-Chrislin Saleh (Fankadelik)
Klounid: Joosep Reimets, Ahto Reinaru, Kalev Tuubel, Martin Aus, Rauno Kutti, Ice, Kadri Vähi, Kadri Taperson, Anneli Olev, Britmarii Kroon, Kersti Sillaots, Ingrid Mänd, Milla Esta Koitmaa, Ly Mesi, Piret Britta Pallon, Kristjan Kiisk, Heinar Laan, Moonika Lootus
Riided: Paavli kaltsukas