VIDEO: Selleaastane Taimetoidumess on pühendatud vürtsidele ja maailmamuutjatele

9. ja 10. novembril toimub Kultuurikatlas juba üheksas Baltimaade vanim Taimetoidumess. Vegeksperdi, Loomuse ja Eesti Vegan Seltsi koostöös toimuv suurüritus teeb sel aastal kummarduse maailmamuutjatele, tähistades aktiivsetele kodanikele omast särtsu ja südikust kuumade vürtsidega.

Tuhandeid külastajaid ligimeelitava Taimetoidumessi eesmärk on selle sünnist saadik ehk 2011. aastast olnud tutvustada täistaimseid tooteid ja vegan elustiili. Kahepäevasel messil osaleb üle saja ettevõtte Eestist ja välismaalt, toimuvad erinevad loengud, filmiesitlus ja töötoad. Messi peaesinejad tulevad seekord mõlemad Ameerika ühendriikidest, esinejaid on ka Inglismaalt, Islandilt, Soomest ja Eestist.

“Kui eelmisel aastal tõstsime maitsete pjedestaalile taimsed kalatoitude alternatiivid, siis sel aastal võtavad trooni üle tšilli ja teised vürtsikad maitseained,” ütles Taimetoidumessi kommunikatsioonijuht Annika Lepp. “Oleme seetõttu soovitanud toidupakkujatel lisada messimenüüsse tšillit ja muid teravaid maitseaineid, et halli novembrisse hubast soojust tuua.”

Taimetoidumessil saab maitsta ka uudistooteid, mida kaubanduses veel saadaval pole. “Paljud ettevõtted esitlevad just Taimetoidumessil oma värsket taimset toodangut, et hinnata selle esmakogemust peamisel sihtgrupil,” kinnitas Annika Lepp. Messil leidub söögi- ja tarbekaupa, valmistooteid ja tooraineid, riideid ja vegan jalanõusid ning looma- ja loodussõbralikku kosmeetikat ja kodukeemiat. Avatud on lasteala.

Taimetoidumessi korraldavad turundus- ja kommunikatsioonifirma Vegekspert, loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja Eesti Vegan Selts. Ürituse kuldsponsor on Eesti taimetoodete tootja Bon Soya, hõbesponsor kodumaine kosmeetikafirma Berrichi ja pronkssponsor Saksmaa premium juustutootja Bedda.

Taimetoidumess 2019 on Tallinna Kultuurikatlas 9. ja 10. novembril kell 12-18. Kahepäevane pääse messile maksab 5 eurot ja selle saab soetada kohapeal.


Taimetoidumessi koduleht: www.taimetoidumess.ee
Taimetoidumess Facebookis: https://www.facebook.com/veganfair
Taimetoidumess Instagramis: https://instagram.com/taimetoidumess/
Taimetoidumessi üritus: https://www.facebook.com/events/323897095199165/