Viis põhjust, miks pakkuda rohkem taimetoitu

Vegantoit on tänapäeval muutumas üha populaarsemaks ja pakub ettevõtjatele olulisi ärivõimalusi. „Taimsed valikud‟ on toidukohtadele suunatud programm, mille eesmärk on suurendada veganroogade valikut ja nähtavust Eestis. Praeguseks on liitunud programmiga üle 20 kohviku ja restorani Tallinnas ja Tartus. Liituda saab iga toitlustusasutus, mis pakub mitmekülgset valikut vegantoite. Programmi juht Anita Jürson toob välja viis põhjust, miks iga toidukoht võiks kaaluda veganvariantide valiku suurendamist menüüs.

1. Vegantoit on kooskõlas tarbijatrendidega

Paljude tarbijate jaoks on üha olulisemad teemad tervislik toitumine, jätkusuutlikud eluviisid ja loomade heaolu tagamine. Vegantoit on kooskõlas nende trendidega ja pakub huvi laiemale sihtrühmale kui ainult taimetoitlastele.

2. Vegantoitu saadab kasvav huvi ja nõudlus

Viimase paari aasta jooksul on huvi vegantoodete vastu Eestis oluliselt tõusnud. Avaldatud on kümneid eestikeelseid taimetoidu kokaraamatuid, avatud on mitmeid uusi taimetoidurestorane ja poodidesse on müügile tulnud hulgaliselt uusi veganprodukte. Eesti suurte jaekettide esindajad on kinnitanud, et kuigi vegantoodete näol on tegemist nišikaubaga, on nõudlus nende järele viimastel aastatel väga jõudsalt kasvanud.

3. Vegantoit võib olla väga maitsev

Hästi valmistatud vegantoit võib maitsta kõigile. Tänapäeval on poodides saadaval erinevad spetsiaalsed vegantooted, millega on võimalik asendada pea kõiki loomseid koostisosi, tegemata maitses kompromisse. Seda, et vegantoit võib meeldida kõigile ja olla populaarne ka segatoiduliste inimeste hulgas, kinnitab näiteks tõsiasi, et tiitel Eesti Parim Valmistoit 2018 anti täiesti taimsele Selveri Köögi kikerherne-suvikõrvitsasalatile.

4. Vegantoidu pakkumine võib olla oluline konkurentsieelis

Toidukohad, mis ei arvesta muutustega klientide eelistustes, võivad ilma jääda olulisest ärivõimalusest. Taimsete valikute menüüsse lisamine ei peleta kliente, küll aga võib nende puudumine olla paljude jaoks oluliseks piiranguks. Kui on olemas soov menüüd rikastada taimetoitudega, tasuks kaaluda just vegantoidu lisamist, sest see on sobilik kõigile taimetoitlastele ja ka näiteks paljudele allergikutele. Oluline on kliendi seisukohast ka olemasoleva vegantoidu arusaadav märgistamine.

5. Vegantoidu valikute loomine võib olla väga lihtne

Programmi „Taimsed valikud‟ veavad eest vegantoidu eksperdid. Saame abiks olla nähtavuse suurendamisel taimetoitlaste seas või menüü koostamisel, jagada kasulikku infot taimetoitlaste kui sihtrühma kohta ja tutvustada trende vegantoidu maailmas. Oma menüü rikastamine taimse toiduga pole kunagi lihtsam olnud!

Uuri juba täna, kuidas suurendada taimse toidu valikut ja liituda programmiga „Taimsed valikud‟. Lisainfoks vaata veebilehte www.taimsedvalikud.ee või kirjuta programmi juhile anita@loomus.ee. Programmi „Taimsed valikud‟ viib Eestis läbi MTÜ Loomus.