Eesti maitseid tutvustaval üritusel pakutakse suppi kriitiliselt ohustatud liigist

Turismimessil Tourest Eesti maitseid tutvustavas hallis “Elamused ja maitsed” pakutakse inimtegevuse tõttu kriitiliselt ohustatud liigi angerja suppi.

Euroopa angerjas on kriitiliselt ohustatud liik, isegi ohustatum kui näiteks hiidpanda, ja IUCN-i nimekirja järgi on tal äärmiselt suur risk looduses välja surra. Loomakaitseorganisatsioonid Loomus ja Eesti Loomakaitse Selts on teinud ühiselt ettepaneku võtta Euroopa angerjas Eestis looduskaitse alla.

8.-10. veebruaril Eesti Näituste messikeskuses turismimessil Tourest tutvustatakse maitseid eri Eestimaa piirkondadest ja muuhulgas pakutakse angerjasuppi. Angerjad, kellest supp tehtud, on pärit Pärnumaalt Vändra lähedalt angerjakasvandusest. Eestis on kaks nn angerjakasvandust ehk sisuliselt nuumlat, sest Euroopa angerjas kasvandustes ei paljune. Ta paljuneb vaid looduslikes tingimustes Sargasso meres. Iga noor angerjas ehk klaasangerjas, kes angerjakasvatusse tuuakse ja suureks nuumatakse, on kinni püütud Prantsuse või Hispaania rannikul.  

Loomus rõhutab, et tuleb üle terve Eesti loobuda klaasangerjate sissetoomisest ja nuumamisest, angerjate müümisest ja toiduks pakkumisest. Euroopa angerjate inimtekkeline suremus tuleb viia nulli, et anda liigile võimalus taastuda.