I kvartali annetuste kokkuvõte

Alustame uut kvartalit võttes kokku eelmise kvartali! Loomusel on kaks peamist sissetuleku allikat: annetused ning projekti- ja tegevustoetused. Oleme äärmiselt tänulikud kõikidele oma annetajatele. Ilma teieta me kõike seda teha ei saaks! Projekti- ja tegevustoetused aitavad meil läbi viia suuremaid, pikemaajalisi ja kulukamaid projekte, mistõttu on see ka oluline osa meie igapäevatööst. Viimastel aastatel on meid toetanud mitmed organisatsioonid nagu näiteks VegFund, ProVeg, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Eurogroup for Animals, Fur Free Alliance, LUSH, PETA Germany.
Sissetulekud on jagunenud järgmiselt:

Esimeses kvartalis laekus annetusi Loomusele natuke üle 9000 euro, jagunedes ligikaudu pooleks ühekordsete ja püsiannetuste vahel.

  • 42 inimest toetas Ma armastan aidata keskkonnas annetusalgatust “Aita lõpetada vibujaht Eestis!” kokku 664 euroga.
  • 29 inimest annetas osa oma tulumaksutagastusest loomade heaks Loomusele, kokku 605 eurot. Kui sa ei ole veel tulumaksu deklaratsiooni esitanud, siis saad seda veel teha 2. maini. Loe lähemalt, kuidas tulumaksutagastust annetada.
  • Esimese kvartali seisuga on Loomusel 151 püsiannetajat, kusjuures keskmine püsiannetuse summa on 10 eurot. Kui sa ei ole hetkel Loomuse püsiannetaja, aga sooviksid olla, siis saad oma püsiannetuse vormistada Loomuse kodulehel või ”Ma armastan aidata” portaalis.
  • Kvartali teises pooles seoses Ukrainas toimuvaga me omale suuremaid annetusülekutseid ei teinud, vaid palusime suunata annetused kohapeal tegutsevatele organisatsioonidele, näiteks UAnimals. Loe lähemalt, kuidas Ukraina loomi aidata

Kuna viimastel aastatel infolaudadega väga palju väljas pole saanud olla, sh möödunud kvartalil, siis on ka heategevusliku müügi osakaal viimasel ajal olnud väike. Peamiselt oleme müünud oma meeneid e-poes Astri keskkonnas. Alanud kvartalil saad kõiki tooteid osta ka näost-näkku näiteks olime 7. rahvusvahelisel loomaõiguste konverentsil ning kindlasti ka mitmel suvisel üritusel. 15. mail oleme Loomuse lauaga Kalamaja päevadel.

Projektid ja tegevustoetused on Loomuse jaoks oluline sissetulekuallikas. Esimeses kvartalis toetas rahvusvaheline loomaõiguste organisatsioon PETA loomasõbraliku ilu töörühma LILU tegevust 2800 euroga. Lisaks laekusid eelmise aasta lõpus Loomusele mitmed suuremad toetused, mida kasutame käesoleval aastal.

Loe lähemalt, mida me 2022. aasta esimeses kvartalis tegime, SIIN.

Loomus järgib oma töös ka annetuste kogumise head tava ning meie majandusaasta aruannetega saab tutvuda meie kodulehel.