Juulikuu uudiskiri

Säravat suve!

Suvi on täies hoos ja märkamatult oleme 2021. aastaga jõudunud poole peale. Nagu pärast I kvartalit, teeme ka nüüd väikese tagasivaate ning paneme kirja, millega Loomus viimasel kolmel kuul tegelenud on. Loomulikult toome teieni ka värsked uudised selles kuu algusest.

2021. aasta II kvartali ülevaade

2021. aasta II kvartal oli igati tegus ja võidukas. Meil on mitu ägedat plaani ka teiseks poolaastaks ning juba ootame, et saaksime teile neist kõigest teada anda.

Seniks aga paneme kirja olulisemad teemad II kvartalist:

 •  Eesti keelustas karusloomafarmid ning sellega seoses valiti Kadri Taperson Eesti Ekspressi nädala persooniks
 •  Loomusel on nüüd oma e-pood Astri.ee keskkonnas
 •  Korraldasime koostöös Eesti Vegan Seltsiga juba kuuenda rahvusvahelise loomaõiguste konverentsi
 •  Tähistasime loomasõbralikult ehk korraldasime kampaaniad “Munavabad munadepühad” ja “Lihavabad jaanid”
 •  Meie veganprogrammiga Taimsed Valikud on liitunud viis uut söögikohta
 •  Taskuhäälingus Loomade Hääl oleme rääkinud Loomuse sünnipäevast, karusloomafarmidest ja loomaõiguste konverentsist
 •  Loomasõbraliku ilu töörühm LILU on analüüsinud tarbijakäitumise uuringu tulemusi ja neid tasapisi oma Instagramis avaldanud
 •  Lõime käed Eesti Loomakaitse Seltsiga, et vastu astuda ebaseaduslikule loomakaubandusele veebis
 • Pöördusime seoses “Maahommiku” saates elusa kala rookimisega Põllumajandus- ja Toiduameti poole

Võta vastu tasuta veganväljakutse!

Rahvusvahelise veganorganisatsiooni Vegan Outreach ja Loomuse koostöös valmis eestikeelne versioon populaarsest veganprogrammist “10 nädalat veganluseni”.

Miks liituda?

 •  10-nädalane veganväljakutse on kõigile tasuta
 •  Osalejad saavad igal nädalal uudiskirja abistavate näpunäidete, retseptide, tootesoovituste ja toitumisalase infoga
 •  Tänu 10-nädalasele programmile saab veganlusega tutvust teha rahulikus tempos ning muuta oma toitumist ja elustiili loomasõbralikumaks
 •  Privaatses Facebooki grupis saavad osalejad jagada oma muresid-rõõme kaasteelistega ning neile annavad nõu pikaaegsed veganid
 •  Programm on eesti keeles ning kohandatud vastavalt Eestis levinud toiduainetele ja toitudele

Vali rippmenüüst eestikeelne versioon ja alusta juba täna teekond veganluse suunas!

Konverentsi ettekanded jõudsid YouTube’i

Loomaõiguste konverentsi tiim on agaralt tööd teinud ja nüüd on võimalik YouTube’is ettekandeid uuesti kogeda. Kuula kodus, pargipingil, sportides või rannas – saad sobiva koha ja aja ise valida.

Tallinna Loomade Varjupaik saab 5-aastaseks

Laupäeval, 24. juulil tähistab Tallinna loomade varjupaik oma 5. sünnipäeva lõbusa perepäevaga Pikakari rannas, kus leidub tegevusi nii suurtele kui ka väikestele.

Perepäeval osaleb ka Loomus ning kohale tuleb ka meie maskott rebane Remus. Tule veeda mõnusalt aega, löö rebasega plaksu ning soeta Loomuse merch’i. Kohtumiseni laupäeval!

Euroopa Liit puurivabaks!

Euroopa Komisjon teatas juuni lõpus, et toetab rahvaalgatust “End the Cage Age” ehk “Lõpp puuriajastule”, mis näeb ette farmiloomade puurides kasvatamise lõpetamist.

Komisjon plaanib teha 2023. aasta lõpuks ettepaneku, et muudetaks õiguakte ja järk-järgult keelustataks rahvaalgatuses väljatoodud looma pidamine puurides. Keeld puudutab kanu, emiseid, vasikaid, küülikuid, vutte, parte ja hanesid.

Tegu on väga suure võiduga, mis näitab, et liigume loomasõbralikuma maailma suunas. Siiski pole puurivabadus lõppeesmärk, vaid oluline vahevõit. Püüdleme Loomusega selle poole, et loomad saaksid olla vabad ning elada koos meiega, mitte meie jaoks.

Magus pakkumine Loomuse e-poes

Meie e-poes ootab kõiki ostjaid ees väga magus pakkumine. Nimelt paneme koostöös Veganfoodie.ee-ga juulikuus iga ostuga kaasa tahvli Raccooni proteiinišokolaadi.

Meie e-poest leiad Loomuse T-särgid, pusad, helkurmärgid, sokid ja palju muud ägedat.

Loomuslaste suvine kokkusaamine

Kuna Loomuse jõulupidu jäi detsembris koroonaleviku tõttu ära, kutsusime hoopis nüüd oma liikmed ja vabatahtlikud kokku ning veetsime üheskoos aega. Kuna tegu oli pool aastat hiljaks jäänud jõulupeoga, tellisime ka Kringlist ühe mõnusa piparkoogihõngulise koogi.

Lisaks heale toidule saime metsas jalutada, ujuda ning üksteist paremini tundma õppida. Kui sinagi soovid meie vahva meeskonnaga liituda, siis täida uue vabatahtliku ankeet Loomuse kodulehel. 

Suur aitäh ka Veganfoodiele, Marta Köök & Pagarile ja Roobarile, kes meie üritust hea ja paremaga toetasid.

Meeleolukas pitsapiknik

Meie vabatahtlik Hardi Heinvere kutsus oma sõbrad kokku ja tellis Tartu söögikohtadest üheksa pitsat, et välja selgitada, milline on Tartu parim veganpitsa.

Lustakas arvustuses saavad hinnangu Vapiano Eesti, Eesti Pubi Ruuni, Pappa Pizza, Pizzeria La Mimosa, MyItaly, Opera Pizza, Kolm Tilli, Pizzakioski ja Cayenne Chilli pitsad.

Soovitame sellist pitsapiknikku ka kõigile teistele!

Uus annetusprojekt annetuskeskkonnas “Ma armastan aidata”

Loomus saab tegutseda tänu heasüdamlikele toetajatele ja agaratele vabatahtlikele. Lisasime annetuskeskkonda “Ma armastan aidata” uue projekti “Olen loomade poolt”, et saaksime loomade heaks veelgi rohkem ära teha.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

Oleme iga toetuse eest ääretult tänulikud. Pane ühekordne annetus teele või hakka püsiannetajaks SIIN.

Aitäh, et oled loomade poolt! 🧡