Ligi 100 inimest osales rahvusvahelisel karusloomafarmide keelustamist toetaval meeleavaldusel

Eile, 29. juunil, korraldasid erinevate riikide organisatsioonid Tallinnas Tammsaare pargis rahvusvahelise meeleavalduse karusloomafarmide keelustamise toetuseks Baltimaades. Üritusel osales ligi 100 meeleavaldajat, kes kandsid tumedaid riided, et mälestada oma elu kaotanud miljoneid karusloomi ja rõhutada tugevat koostööd erinevate maade loomakaitsjate vahel. 

Üritusel pidasid kõnesid loomaõiguslike organisatsioonide esindajad Eestist, Lätist, Leedust, Poolast, Soomest, Hollandist, Valgevenest, Venemaalt, Belgiast ja Norrast. Kõnedes rõhutati rahvusvahelise koostöö olulisust karusloomafarmide keelustamisel. Tegemist oli viimaste aastate suurima karusnahateemalise meeleavaldusega Eestis.

“Karusloomafarmides kannatavad ja surevad suur hulk loomi luksuskauba nimel. Seetõttu on farmide keelustamise temaatika väga aktuaalne kõigis Balti riikides,” ütles Loomade Nimel pressiesindaja Anita Jürson. “Meil on hea meel, et meeleavaldusel osales nii palju inimesi, kes saatsid avalikkusele sõnumi, et karusloomafarmide keelustamine oleks õige samm.”

“On aeg ühildada seadused ühiskondlike väärtustega. 65 protsenti Läti elanikkonnast toetab karusloomafarmide keelustamist. Seega usume, et ka Läti farmide aeg on lõppemas,”; selgitas Aivars Andersons Läti organisatsioonist Dzivnieku briviba.

Ürituse peakorraldaja on organisatsioon Loomade Nimel. Meeleavaldusel osalesid Eestist MTÜ Loomade eestkoste organisatsioon Loomus, Lätist loomaõiguslik organisatsioon Dzivnieku briviba, Leedu organisatsioonid Tušti narvai ja Už gyvunu teises, Poolast Otwarte Klatki, Soomest Oikeutta Eläimille, Hollandist Ongehoord, Valgevenest Vega Mara jt.

Pildid: https://www.dropbox.com/sh/v9vz95ygyayhrcw/AADaCbaglr1Byls3b7i71Gw0a?dl=0
Ürituse link: https://www.facebook.com/events/1583891301862406/
Video: https://www.youtube.com/watch?v=RZF4c86CBcE&feature=youtu.be