Loomuse saavutused 2020. aastal

Tegutseme igapäevaselt ja strateegiliselt loomade nimel, et luua õiglasem tulevik!

Vaata videot!

Karusloomafarmide keelustamise kampaania

Karusloomafarmide keelustamise kampaania on üks meie pikaaegsemaid kampaaniad. Jaanuaris korraldasime suure rongkäigu karusloomade kaitseks ja tegime kogu aasta jooksul aktiivset tööd poliitikutega. Aasta suurim saavutus oli see, et riigikogus läbis esimese lugemise eelnõu, mis keelustab karusloomafarmid.

Edendasime ka julmusevaba moodi, mille nimel ei pea karusloomad kannatama ega surema. Rahvusvahelise karusnahavaba programmiga “Fur Free Retailer”, mida Eestis esindab Loomus, liitunud Eesti moeloojate arv on tänavu jõudsalt kasvanud. Tänaseks on programmiga liitunud juba 60 moeettevõtet, näiteks lisandusid sel aastal Sokisahtel, astri.ee, Karl Korsar, Iris Janvier ja Mia&Leela.

Vibujahivastane petitsioon

Kogusime üle 10 000 toetushääle petitsioonile, millega saatsime poliitikutele selge sõnumi, et Eesti ei poolda vibujahi legaliseerimist suurulukitele.

Aktiivne loomade õiguste edendamine meedias

Jätkasime loomade õiguste edendamist Eesti ühiskondlikus debatis ja meedias. Andsime intervjuusid erinevatele meediaväljaannetele ning kirjutasime artikleid mitmetele veebiportaalidele ja paberväljaannetele.

Lisaks kajastasime regulaarselt oma tegevust ja loomaõiguste temaatikat Loomuse podcastis Loomade Hääl.

Veganluse edendamine

Aitasime ka sel aastal korraldada Taimetoidumessi. Tutvustasime tuhandetele inimestele loomasõbralikku eluviisi ning rääkisime kalade heaolust.

Oleme iga päev teinud tööd selle nimel, et vegantoit oleks kättesaadav aina rohkematele inimestele. Meie veganprogrammiga “Taimsed valikud” on liitunud juba enam kui 75 söögikoha üle Eesti.

Kutsusime inimesi üles veetma pühasid loomasõbralikult. Korraldasime Facebookis online-üritused “Munavabad munadepühad”, “Lihavabad jaanid 2020” ning “Loomasõbralikud jõulud 2020”.

Loomasõbralik ilu ehk LILU

Algatasime loomasõbraliku ilu töörühma LILU, mille eesmärk on muuta kosmeetikatoodete ja iluteenuste tarbijaid loomasõbralikumaks.

Vabatahtliku sõbra märk

Pälvisime vabatahtliku sõbra märgi, mille andsid meile üle Eesti Külaliikumine Kodukant ja rahvastikuminister Riina Solman.

Kõik see poleks saanud toimud ilma teieta. Täname südamest meie häid annetajaid, toetajaid ja vabatahtlikke!

Sinagi saad aidata meil jätakata loomade eest seismist. Vormista püsiannetus juba täna!