Veganmess tuleb taas!
Veganmess saab toimuma juba 14. korda! Kõige soodsamalt saad omale pileti, kui ostad selle enne 15. septembrit! Veganmess toimub Kultuurikatlas 12. oktoobril kell 11.00-18.00 ja 13. oktoobril kell 11.00-16.00
PILETID SAAD OSTA SIIT!
Loomus käis rahvusvahelisel loomaõiguste konverentsil Luksemburgis
Farištamo Eller (Loomuse kommunikatsioonijuht) ja Martin Enn (MTÜ Rõõmsad Hüpped – küülikute varjupaik) tegid ettekande teemal: “How politics is causing extinction: the story of the eel”. Farištamo Eller rääkis ka loomaõiguste liikumisest Eestis ja peatus täpsemalt Loomuse tegemistel. Kuula ettekandeid järgi Youtube’ist!
Taimsed Valikud kutsus ülemaailmse taimse piima päeva puhul tegema muutust
22. augustil tähistati Loomuses ülemaailmset taimse piima päeva viktoriiniga ja kutsuti üles tegema looma-, keskkonna- ja kõhusõbralikku muudatust – vahetama loomapiim taimse alternatiivi vastu.
“Taimsed piimad on paljudele meist juba tuttavad, näiteks kaerapiima eelistavad kohvi peal ka inimesed, kes igapäevaselt täistaimselt ei toitu,” kommenteeris Taimsed Valikud programmijuht Anu Tensing. “Samas ei räägita piisavalt sellest, mis on piimatööstuse reaalsus ning mis on piimatootmise tagajärg.”
Loe täpsemalt, miks eelistada taimset piima, siit. Vaata dokumentaalfilmi “Kõik saavad lüpsta” siit.
Vähem kui 500 päeva karusloomafarmide keelustamiseni Eestis
Igal aastal püütakse kinni ja tapetakse jõhkrate püünistega umbes 4 miljonit metsikut looma, sealhulgas koiotid, rebased ja punailvesed, seda peamiselt USA-s, Kanadas ja Venemaal, aga püünisjahti harrastatakse väiksemas mahus ka teistes riikides.
Ülemaailmse karusnahafarmide vastase võrgustiku Fur Free Alliance, mille liige on ka Loomus, jagatud raporti kohaselt on naaritsanahkade tootmine Ameerika Ühendriikides vähenenud märkimisväärselt.
Vaata dokumentaalfilmi ja loe raportit.
Kõige kalasõbralikum ja kestlikum on jätta kala vette tema loomulikku elukeskkonda
Prantsusmaal avaldavad inimesed vastuseisu intensiivlõhefarmidele. Praegu läbivaatamisel olevad kolm kalafarmi projekti asuvad Plouisys, Verdon-sur-Meris ja Boulogne-sur-Meris ning neid juhivad vastavalt Smart Salmon, Pure Salmon ja Local Ocean. Kõigi vastu on kohalikelt kogukondadelt väga tugev vastupanu, kes on kalafarmide vastu mobiliseerunud juba mitu aastat. Welfarm on nendega jõud ühendanud, toetades jõupingutusi teadlikkuse tõstmisel ja protestide korraldamisel.
Loo on kirjutanud võrgustik Eurogroup for Animals, kuhu kuulub ka Loomus. Tegime Loomuse jälgijatele teemast kokkuvõtte. Pikemalt loe siit.
Loomade Hääle uus osa
Uues Loomade Hääle saates on külas hülgeuurija ja merebioloog Mart Jüssi. Saatejuht on Sirli Kivaste.
Kuidas oleme ühiskonnana jõudnud olukorda, et juba üle 10 aasta on kehtinud hülgetoodete turulelaskmise keeld kogu Euroopa Liidus, ent Euroopa Komisjon on nüüd avanud arutelu, mis tingimustel võiks hülgetoodetega kaubelda ja seeläbi ka hüljeste jahtimise teema laiemalt? Kuula saadet siin.
Loomuse Akadeemia – kriitilised loomauuringud meil ja mujal
Loomuse Akadeemias on külas Kadri Aavik, kes töötab soouuringute dotsendina Tallinna Ülikoolis. Ta tegeleb soouuringute, kriitiliste loomauuringute ja veganuuringutega. Ta on uurinud meeste veganlust ja institutsioonide rolli veganluse toetamisel.
Saate teemadeks on mis on kriitilised loomauuringud, kes on kriitiline loomauurija, miks on kriitilised loomauuringud olulised ja palju muud. Kuula saadet siin.
Öösihikute kasutamine on vale
Öösihikud soodustavad salaküttimist ja teevad järelvalve veelgi võimatumaks kui see juba niigi on. Ametkondade esindajad on kinnitanud öösihiku kasutamise ebamõistlikkust, näiteks on välja toodud, et pole kaardistatud öösihikute kasutuselevõtmise riske ja on rõhutatud, et öösihikute kasutusele võtmine raskendaks salaküttimise tuvastamist. Pikemalt loe siin!
Pane käpp alla!
Tule pane meile käpp alla ja aita meil liikuda loomasõbralikuma ühiskonna poole. Tule püsiannetajaks!
Vormista püsiannetus:
- Loomuse kodulehel: loomus.ee/toeta
- Ma armastan aidata portaalis: armastanaidata.ee/loomus
- või oma internetipangas.
Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine.
Loe lähemalt Loomuse blogist, kuidas annetused on aidatanud Loomusel tegutseda ja muuta Eesti ühiskonda samm-sammult loomasõbralikumaks.
Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole!