Maikuu uudiskiri 2019

Europarlamenti pääses Eestist kaks loomasõpra! 

Loomade jaoks tehakse euroliidus palju ja sealsed otsused mõjutavad otseselt siinsete loomade heaolu. Paljud teemad, nt nagu karusloomafarmide ja loomatsirkuste keelustamine, kalade heaolu, põllumajandusloomade ja katseloomade probleemistikud ja lemmikloomade regulatsioonid võimenduvad ja saavad laiema kõlapinna justnimelt Euroopa Parlamendis. Sel aastal jõudis kogu Euroopast parlamenti viis korda enam loomasõbralikke kandidaate, kui viis aastat tagasi.

Eestist pääsesid Euroopa Parlamenti kaks saadikut, Marina Kaljurand ja Urmas Paet, kes vastasid Loomuse küsimustikule ja andsid viis või enam lubadust loomadele. Marina Kaljurand on lubanud ka ühineda Euroopa Parlamendi loomade heaolu ja kaitse laiendatud töörühmaga.

Palju jõudu ja õnne asjaosalistele!


Kuula värsket podcasti

Saatejuht Sven Paulus (pildil) räägib Loomuse kommunikatsioonijuhi Annika Lepaga lähemalt möödunud Euroopa Parlamendi valimistest ning uurib, mis tõi Laura Vilbiksit ja Maaja Mälli ehk Loomuse Tartu liikmeid loomaõiguse küsimustega tegelema.


Vaata loomaõiguste konverentsi ettekandeid

Juba viiendat korda toimunud Loomaõiguste konverents meelitas 3. mail Salme kultuurikeskusesse rohkelt huvilisi. Hoidke silmad lahti – pikema kokkuvõte postitame Loomuse kodulehele õige pea. Seni aga saab vaadata kõiki ettekandeid Loomuse Youtube kanalilt. 


Miljon allkirja farmiloomade kaitseks!

Üle miljoni EL-i kodanikku on allkirjastanud algatuse End the Cage Age (“Lõpp puuriajale”), mis on kõigi aegade suurim poliitiline tõuge farmiloomade heaolu saavutamiseks. Eestist koguti 4741 allkirja. Loomus ühendas jõud enam kui 170 loomade heaolu- ja keskkonnaorganisatsiooniga üle Euroopa Liidu, et kutsuda ellu initsiatiiv, mille eesmärgiks on lõpetada kogu kontinendil farmiloomade puurides pidamine.


Pommuudis: Prada Grupp liitus karusnahavaba programmiga, Prada on 1000. liituja

Eelmisel suvel kutsusime kõiki üles Pradale kirjutama ja paluma neil loobuda karusnahast. Prada võttis loomasõpru kuulda! Prada Grupi liitumine Fur Free Retaileriga, mida Eestis veab eest Loomus, on järjekordne tugev märk sellest, kuhu on suundumas kaasaegne tootmine.

Eestist 
on programmiga liitunud tänaseks 24 moedisainerit ja jaemüüjat.
Loe lisa Loomuse kodulehelt.


Elu24: Karusloomafarmide kasumid langevad meeletu kiirusega

“Loomus on aastaid agaralt tegelenud karusloomafarmide keelustamise kampaaniaga. Nad on esitanud riigikogule mitmeid seaduseelnõusid, et farmid Eestis sulgeda, aga siiamaani ei ole seda tehtud. Nüüd paistab, et farmid on ise Eestis loomulikku surma minemas, sest AS Balti Karusnahk tööjõumakse kajastav graafik näitab selgelt, et peaaegu täielikult turgu kontrolliv farm enam väga elujõuline pole.”


Maailma saame muuta ainult üheskoos!
Aitäh, et toetad igapäevast ja järjepidevat tööd loomade kaitseks.