Maikuu uudiskiri

Raimond Kaljulaid Loomuse blogis: karusloomafarmid on tarbetu vägivald

Loomus uurib Riigikogu liikmetelt, kas ja miks nad pooldavad karusloomafarmide keelustamist. Esimene vastaja on Riigikogu liige (SDE) ja endine Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid. Intervjuu viidi läbi Skype vahendusel.


“Loomade Hääl”: zoonootilised viirused

Räägime zoonootilistest ehk loomadelt inimestele ülekanduvatest haigustest. Kuidas jõuavad need loomatööstusest inimesteni ja millele praeguse kriisi valguses mõelda võiks? Millised väljavaated ja võimalused seisavad majanduse ees – kas inimkonnal on ehk aeg üles ehitada uut laadi majandus, mis välistaks loomade ekspluateerimise? Oma mõtteid jagavad loomaõiguslane ja aktivist Kadri Taperson, keskkonnaeetik ja Loomuse liige Mattias Turovski ning Tallinna Energiaagentuuri kliimaekspert Marek Strandberg.


ANNA OMA ALLKIRI: kolm olulist petitsiooni

1. Aita peatada Hiinas vangistuses peetavate metsloomade paljundamine

2. Aita koguda miljon allkirja uute pandeemiate ennetamiseks – NOVID-50

3. Aita keelustada karusloomafarmid Eestis


Maailmakuulus filosoof Peter Singer toetab Eestist alguse saanud NOVID-50 petitsiooni pandeemiate ennetamiseks

Maailma mõjukaim elusolev filosoof ja Princetoni ülikooli bioeetika professor Peter Singer toetab MTÜ Loomusega koostöös püsti pandud petitsiooni NOVID-50, mille eesmärk on koguda miljon allkirja, et ära hoida järgmist zoonootilist pandeemiat. NOVID-50 sai alguse vabatahtlikest, kes osalesid globaalsel häkil (The Global Hack) – 48 tundi kestval online häkatonil, kus luuakse lahendusi koroonaviirusest põhjustatud kriisile.


Kahes Hollandi naaritsafarmis tuvastati loomadel koroonaviirus, Loomus tegi arupärimise maaeluministrile

Hollandi põllumajandusministeerium kinnitas kahes karusloomafarmis naaritsatel COVID-19 nakkuse. 

Seoses Hollandi karusloomafarmides tuvastatud viiruse levikuga edastas Loomus maaeluministeeriumile ja maaeluminister Arvo Allerile arupärimise selle kohta, kas ja milliseid meetmeid on kehtestatud Eestis zoonootiliste haiguste leviku tõkestamiseks karusloomafarmides.


Vaata Loomuse Facebooki lehel vegankokkamise koolitust

22. aprillil oli Loomuse Facebooki lehel võimalik osa saada tasuta vegankokkamise koolitusest, mille viis läbi Vegan Restoran V kokk Grete Millner.

“Loomuse Live” nimelisel toidutegemise koolitusel tuli juttu vegankokkamise põhitõdedest, igapäevastest toidutegemise ja -hankimise nippidest ja lihtsamatest retseptidest. 


Keskkonnaraadios loomakaitsest

Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp vestles Keskkonnaraadios sellest, kuidas ja miks ta 10 aastat tagasi loomakaitsega tegelema hakkas; kas ja kui palju on meil võimalik kannatusi ära hoida; ühiskonna pidevast arengust positiivsete muutuste suunas; igapäevastest looma- ja keskkonnasõbralikest tarbimisvalikutest ning paljust muust.


Kas oled mõelnud: Mis peitub nunnude sotsiaalmeedias levivate loomavideote taga tegelikult?

Armsad ja nunnud loomavideod sotsiaalmeedias ei jäta kedagi külmaks ning pakuvad paljudele lihtsa meelelahutuse näol vaheldust. Kas oled aga mõelnud, mis peitub nende pealtnäha süütute ja naerutavate videote taga tegelikult?


Salvestised: lämbuvad kalad turuletil

Loomuse vabatahtlikud salvestasid nii Tallinnas kui ka Tartus kalaletil õhku ahmivaid kalu. Tegime pöördumise veterinaar- ja toiduametile ning oleme ametnikega aktiivses suhtluses, et julm praktika lõpetada. ELi nõukogu määruse kohaselt tuleb “loomi surmamisel ja sellega seotud toimingutes säästa kõikidest välditavatest valudest, ängist ja kannatustest.” Eesti loomakaitseseadus sätestab, et ”looma lubatud hukkamise puhul tuleb valida hukkamisviis, mis põhjustab loomale võimalikult vähe füüsilisi ja vaimseid kannatusi”. Maailma Loomatervishoiu Organisatsiooni järgi on kalade lämbumissurm väga piinarikas tapmisviis.


Loomus pälvis vabatahtliku sõbra märgi!

Vabatahtliku sõbra märk näitab, et organisatsioonis on vabatahtlike kaasamine hästi läbi mõeldud ning seal on vabatahtlikul mõnus ja turvaline tegutseda! Märki annab välja Eesti Külaliikumine Kodukant koos Siseministeeriumiga.

Praegu on Loomuses SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toel käimas projekt arendamaks välja tõhus viis, kuidas vabatahtlikke kaasata ja motiveerida, et saaksime kõik koos võimsalt loomi aidata! ✊💪

Kui soovid ka saada Loomuse vabatahtllikuks, siis palun täida ankeet meie kodulehel: https://loomus.ee/tule-vabatahtlikuks/ või uuri Loomuse kuulutusi Vabatahtlike Värav – Vaba Tahe portaalist https://vabatahtlikud.ee/vabatahtlik-tegevus/kuulutus/.


Otsime videograafe

Seoses tegevuste laiendamisega otsime oma vabatahtlike sekka kogenud videograafe.


Aita meil aidata

Suur ja siiras aitäh kõigile, kes toetavad Loomuse püüdlusi loomasõbralikuma maailma suunas! Iga väikseimgi abi on oluline.

*Loomus on tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirjas. Loomus järgib oma töös annetuste kogumise head tava.