Märtsikuu uudiskiri

Loomade kasutamine tsirkuses ei ole meelelahutus

@ Dzīvnieku brīvība

Loomus liitus Eurogroup for Animalsi kampaaniaga “Stop Circus Suffering”, mille eesmärk on keelustada metsloomade kasutamine tsirkustes kogu Euroopa Liidus.

Tänu Loomuse pikaajalisele ja edukale tööle on metsloomade kasutamine meelelahutuslikel eesmärkidel Eestis keelustatud. Kuigi sel julmal meelelahutusel pole enam Eestis kohta, tegutsevad need samad tsirkused edasi teistes riikides, kus see veel lubatud on.

Anna oma allkiri, et metsloomade kasutamine kasutamine tsirkustes keelustataks kogu Euroopa Liidus!

Karusloomafarmide keelustamise eelnõuga edasi

Eelmise kuul jagasime rõõmsat uudist, et senises suurimas karusloomafarmis pole enam ühtegi looma. Praegu on Eestis umbes kümme tšintšiljafarmi, täpne farmide ja loomade arv pole teada. Jätkame tööd selle nimel, et Eesti võtaks vastu karusloomafarmide keelu.

Sellel kuul oleme sel teemal rääkinud nii vastava eelnõu algatanud Jevgeni Ossinovskiga kui ka keskkonnaminister Tõnis Möldriga. Ossinovski nägemuses võiks keeld olla vastu võetud suve alguseks ning teeme enda poolt kõik, et see nii ka läheks.

LILU kutsub küsimustikule vastama

Selleks, et saada terviklikum ülevaade inimeste ostukäitumisest loomasõbralike ilu- ja nahahooldustoodete osas, oleme LILU tiimiga kokku pannud küsimustiku, millele ootame põnevusega vastuseid.

Seetõttu palume Sul võtta 10 minutit oma ajast ja küsimustikule vastata. Nõnda aitad meil koguda väärtuslikku sisendit oma töö kujundamiseks ning annad panuse loomasõbralikuma ühiskonna kujunemisse.

Muudame loomade hääle Euroopas kuuldavamaks

Praegu vastutab loomade heaolu eest Euroopa Komisjoni tervishoiu ja toiduohutuse volinik Stella Kyriakides, kuid tema ametinimetuses see ei kajastu. Kuna see vastutusala väärib palju suuremat tähelepanu, ühendasime jõud loomaorganisatsioonidega üle Euroopa ning soovime, et voliniku uueks ametinimetuseks saaks “tervishoiu, toiduohutuse ja loomade heaolu volinik”.

Kui sinagi oled sama meelt, siis anna oma allkiri rahvusvahelisele petitsioonile.

Kaks kuud konverentsini

Järjekorras juba kuues (!) rahvusvaheline loomaõiguste konverents toimub 8. ja 9. mail. Algselt pidi konverents toimuma Viljandi Pärimusmuusika Aidas, kuid seoses COVID-19 laiaulatusliku leviga otsustasime konverentsiga kolida täielikult veebi. Usume, et see otsus aitab hoida meie kõigi tervist ning virtuaalne üritus võimaldab laiendada kuulajaskonda ja jõuda oma üritusega üle maailma.

Seekordse konverentsi keskmes on tulevikuvisioonid inimeste ja loomade vahelistest suhetest kiiresti muutuvas maailmas. Üritust korraldavad Loomus, Eesti Vegan Selts ja Kuulitalu OÜ.

Liitu üritusega Facebookis juba täna, et olla kursis oluliste teadetega.

Kui palju tead sina kaladest?

Kalad on põnevad olendid, kuid kahjuks teavad inimesed neist üsna vähe. Nüüd saad oma teadmised proovile panna kampaania Armas Kala kodulehel, kus on üleval 13 küsimusest koosnev viktoriin.

Aita meil jõuda eesmärgini

Meie 2019. aasta märtsis alustatud annetusprojekt “Ma armastan aidata” keskkonnas saab mõne kuu pärast läbi, kuid püstitatud eesmärgini on veel natuke minna. Aita meil aidata ning anna oma panus loomasõbralikuma ühiskonna loomisse.

Sinu annetuse abil saame:

  • tasuda rahvusvaheliste organisatsioonidesse kuulumisega kaasnevaid liikmemakse ning tänu sellele lüüa kaasa rahvusvahelistes kampaaniates ning ligipääsu väärtuslikele materjalidele;
  • korralda välikampaaniaid, et tõsta inimeste teadlikkust;
  • tasuda IT-kulusid, et saaksime algatada petitsioone ning oma kodulehele koondada loomade eestkostega seonduvat informatsiooni;
  • teha veel palju asju, mis aitavad luua loomasõbralikumat Eestit.