Oktoobrikuu uudiskiri

Taimetoidumess 2019 sel nädalavahetusel: Saa osa aasta suurimast
toidu- ja elustiili messist!

9. ja 10. novembril toimub Kultuurikatlas juba üheksas Baltimaade vanim Taimetoidumess. VegeksperdiLoomuse ja Eesti Vegan Seltsi koostöös toimuv suurüritus teeb sel aastal kummarduse maailmamuutjatele, tähistades aktiivsetele kodanikele omast särtsu ja südikust kuumade vürtsidega.
Loe lisa >


“Loomade Hääl”: Loomuse oktoobrisündmused ja Taimetoidumess

Oktoober tõi Loomusele tihedat tööd: osalesime nii End the Cage Age kampaanias kui ka Fur Free Alliance kohtumisel. Novembris aga toimub Kultuurikatlas järjekordne ülipõneva kavaga Taimetoidumess. Kõigest lähemalt räägib Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp.
Kuula saadet >


Kuldnõela võitja Ketlin Bachmann liitus karusnahavabade moeloojatega

“Otsustasin liituda, sest pooldan seda liikumist absoluutselt. Pean vajalikuks karuslooma-farmide keelustamist ja soovin tõsta moodi armastavate inimeste teadlikkust sellest hoolimatust ja ebaeetilisest ärist. Julmalt koheldud surnud loomade karusnahkades ei ole midagi luksuslikku ega ilusat, tuleb leida teisi mooduseid, kuidas talvel sooja saada,” ütles Ketlin Bachmann. Vaata karusnahavabu tootjaid >

Loomade eestkostjad pöördusid karusloomafarmide tegevuslubade asjus õiguskantsleri poole

MTÜ Loomus ja Eesti Loomakaitse Selts saatsid välja ühise pöördumise Eesti Vabariigi õiguskantslerile. Palume õiguskantsleril selgitada, kas Eesti õigusruumiga on kooskõlas anda inimesele majanduslik võim looma üle ilma vahetu tingimuseta tagada loomale vähimad võimalikud elamistingimused ja ilma, et isik tõendaks, et tal on piisavad rahalised võimalused, mis tagaksid looma tervise ja heaolu. Loe pöördumise teksti >


Soomes paljastati taaskord salajased materjalid karusloomafarmidest

Loomakaitsjate uurimus paljastab taaskord Soome karusloomafarmides aset leidvad õudused. Uued fotod, mis kajastavad kohutavaid elutingimusi ning tõsiselt vigastatud ja mentaalselt häiritud loomi, tehti 2019. aasta suvel ja sügisel. Loomuse hinnangul tõestab materjal järjekordselt, et karusnahatööstuses pole põhimõtteliselt võimalik tagada minimaalsemaidki heaolunõudeid. Loe edasi >


Slovakkia keelustas karusloomafarmid

Oktoobris sai Slovakkiast 14. Euroopa riik, kus keelustati karusloomafarmid. Keeld hakkab kehtima 2021. aastal, olemasolevatele farmidele üleminekuajaga alates 2025. aastast. Eelnõu toetas 107 parlamendiliiget 150st. Karusloomafarmide vastane kampaania algas Slovakkias kõigest kaheksa kuud tagasi, mil Slovakkia loomakaitseorganisatsioon Humánny pokrok avaldas salaja filmitud kaadrid kohalikest karusloomafarmidest. Kampaania jooksul allkirjastas 76 000 inimest petitsiooni karusloomafarmide keelustamiseks Slovakkias.


Euroopa loomakaitsjad ja eurosaadikud tähistasid loomakaitse ajaloo edukamat kodanikualgatust – 1,6 miljonit allkirja loomade heaks!

Oktoobris tulid Brüsselis kokku Euroopa loomakaitseorganisatsioonid, sh loomade eestkoste organisatsioon Loomus, Euroopa Parlamendi saadikud ja Euroopa Liidu kodanikud, et tähistada ajaloolise kodanikualgatuse “Lõpp puuriajale!” edukat tulemust ja saata tugev sõnum Euroopa Komisjonile ning Euroopa Nõukogule. Kodanikualgatus, mis nõuab puuride kaotamist põllumajandusest, kogus aastaga 1,617,405 allkirja. Loe edasi >


Otsime vabatahtlikke!

Kutsume Sind liituma oma väikese, kuid agara Taimsete Valikute tiimiga! 
Sa saad panustada aidates leida uusi liitujaid, kutsudes toitlustusasutusi liituma Taimsete Valikute programmiga, mõeldes välja põnevaid loosimänge ja pakkumisi ning palju muudki huvitavat! Vastu ootame rõõmsameelsust, aktiivsust ja huvi taimse toidu(maailma) vastu.

? Kui Sa soovid liituda meie toreda tiimiga, siis palun täida uue vabatahtliku ankeet: https://loomus.ee/tule-vabatahtlikuks/.
? Täiendavate küsimuste korral pöördu Anu poole: anu@loomus.ee


Aita meil aidata

Suur ja siiras aitäh kõigile, kes toetavad Loomuse püüdlusi loomasõbralikuma maailma suunas! Iga väikseimgi abi on oluline.

Teie igakuised annetused võimaldavad meil välja anda teabematerjale, korraldada kampaaniaid ja üritusi sh loenguid, seminare, koolitusi, pidada infolaudu, tasuda administratiivseid kulusid, juriidilisi või muid ekspertkulusid, luua ja ülal hoida IT-lahendusi.