Septembrikuu uudiskiri

Karusloomafarmide vastu on rohkem inimesi kui kunagi varem

Tellisime Kantar Emorilt uuringu, millest selgus, et 75% Eesti elanikest ei poolda selliste loomade nagu rebaste ja naaritsate kasvatamist ja hukkamist farmides karusnaha saamise eesmärgil. Võrreldes 2016. aasta detsembri lõpus korraldatud uuringuga on karusloomafarme mittetoetavate inimeste arv tõusnud 6% võrra ehk 69%-lt 75%-le.

15. oktoobril jõuab Riigikogus esimesele lugemisele poliitikute ja Loomuse koostöös valminud loomakaitse- ja looduskaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis näeb ette karusloomafarmide keelustamist Eestis.

Näita Facebookis poolehoidu karusnahavabale Eestile Loomuse pildiraamiga

Lisa Facebookis oma profiilipildile Loomuse oranž pildiraam kirjaga “Karusnahavaba Eesti poolt!”. Nii saad näidata oma poolehoidu karusloomafarmide keelustamisele. Valikus on nii eesti- kui ka ingliskeelse tekstiga pildiraam.

Pamela Anderson avaldab kirjas Riigikogu esimehele toetust karusnahavabale Eestile

Kõlab uskumatult, aga see on tõsi! Kuulus näitlejanna ja PETA audirektor Pamela Anderson saatis koostöös Loomusega Riigikogu esimehele Henn Põlluaasale kirja, milles ärgitab Riigikogu astuma tervemõistuslikku ja kaastundlikku sammu ehk keelustama karusloomafarmid.

“Karusloomafarmide loomad veedavad kogu oma elu väikestes ja räpastes võrepuurides ning nad on jäetud ilma kõigest, mis on neile loomuomane ja tähtis. Sageli ajab vangistus loomad hulluks. Lõpuks nad lämmatatakse, tapetakse elektrilöögiga või murtakse nende kaelad,” kirjeldab Anderson.

Pöördusime vibujahi asjus keskkonnaministri poole

Saime kokku 10 000 allkirja petitsioonile, millega väljendasime vastuseisu soovile legaliseerida Eestis suurulukite vibujaht. Saatsime selle kohta kirja keskkonnaministrile, et saaksime toetushääled talle üle anda ja oma seisukohti selgitada.

Loomus ühendas jõud Kadrioru Kunstimuuseumiga

10. oktoobril saab avapaugu loengusari “Loomadest kunstimuuseumis”. Laupäeviti kell 15.00 toimuvad Kadrioru Kunstimuuseumis loengud, mille eesmärk on aidata senisest paremini mõista loomi ja nende tähendust kultuuris.

Avaloengu peab Aleksei Turovsi koerte loomusest. Loengusarjas tuleb juttu ka kassides sotsiaalmeedias, aktivismist kunstis, leinast ja armastusest ning koroonaviiruse mõjust lemmikloomade elule.

Programm “Taimsed valikud” aitab üles leida vegansõbraliku toidukoha

Programmiga “Taimsed valikud” on liitunud juba üle 75 söögikoha üle Eesti!
“Taimsete valikute” uuel kodulehel on ka kaart, mis hõlbustab söögikohtade leidmist. Hoia peal “Taimsete valikute” Facebookil ja Instagramil, et hoida end kursis uute liitujatega, osa saada headest pakkumistest ning osaleda vägevates auhinnamängudes.

Koduleht: https://taimsedvalikud.ee/
Facebook: https://www.facebook.com/taimsedvalikud/
Instagram: https://www.instagram.com/taimsedvalikud/

Loomuse perega liitus uus kommunikatsioonijuht

Loomuse uus kommunikatsioonijuht on Annaliisa Post, kes on aastaid olnud Taimetoidumessi vabatahtlik. Loomuse vabatahtlik sai temast eelmise aasta lõpus ning seni tegeles ta põhiliselt programmiga “Taimsed valikud” ja Loomuse podcasti Loomade Hääl sotsiaalmeedia haldamisega.

Soovime Annaliisale edu uues ametis!

Teeme suure kummarduse ka Loomuse liikmele ja meie endisele kommunikatsioonijuhile Annika Lepale, kes on tohutult panustanud oma aega ja oskusi loomasõbralikuma maailma loomisesse.

Suur-suur aitäh tehtud töö eest ning jaksu uutes väljakutsetes, kallis Annika!

Tule vabatahtlikuks!

Loomus otsib oma ridadesse uusi vabatahtlikke! Sulle meeldib tõlkida ja kirjutada? Või tunned end koduselt sotsiaalmeedia maailmas? Äkki paelub sind hoopis pildistamine ja filmimine? Anna meile teada, milles oled tugev ning mis teemad sind huvitavad. Üheskoos leiame võimaluse, kuidas saad abiks olla.

Anna oma panus Loomuse tegevusse!

Loomus teeb iga päev aktiivselt tööd, et luua loomasõbralikumat maailma. Praegu on meie fookuses karusloomafarmide keelustamine. Annetajate panus aitab meil seda eesmärki ellu viia. Hiljuti oli meil välikampaania ning tellisime rahvaküsitluse, need on olulised, ent mitte odavad tegevused. Annetusi kasutame ka ürituste korraldamiseks, administratiivsete jms kulude tasumiseks ning IT-lahenduste ülal hoidmiseks.