Jaanuari uudiskiri

Käes on uus aasta uute lubaduste ja sooviga loomasõbralikust maailmast. Seekord räägime veidi olnust ja sellest, mis tuleb. Tänutäheks kõigikidele toetajatele jagame veebipoe sooduskoodi ning uurime, kui tihti Loomuse uudiskiri sel aastal käia võiks.

Kõigepealt on paslik tagasi vaadata möödunud aastale ning meenutada 2021. aasta olulisemaid tegevusi Loomuses. Loe viimase kvartali ülevaadet siin, esimese kvartali ülevaadet saad lugeda SIIN, teise kvartali ülevaadet SIIN ja kolmanda kvartali ülevaadet SIIN.
Loomuse aasta kokkuvõte on siin: Aasta 2021 Loomuses

Kui soovid aastat loomasõbralikult alustada, siis üks võimalus on allkirjastada järgmised kolm petitsiooni

1. Allkirjasta petitsioon Euroopa loomade heaolu voliniku nimetamiseksSIIN, et anda märku soovist loomade heaolule senisest enam tähelepanu pöörata. Petitsiooniga nõutakse, et vastutus loomade heaolu tagamisest väljenduks selgelt nii voliniku ametinimetuses kui ka peadirektoraadi nimes.

2. Teine petitsioon taotleb haiuimedega kauplemise lõpetamist Euroopa Liidus. Oma toetust saad anda SIIN.

3. Üllatav, aga tõsi – kuigi loomkatsed on Euroopa Liidu kosmeetikatoodetele keelatud, nõutakse siiski katsete lubamist! Praegu on juba üle 300 000 inimese oma allkirja andnud kaitsmaks loomkatsete keeldu kosmeetikatoodetele. Eestis on oma allkirja hetkel andnud üle 1780 inimese, kuid vaja oleks ületada künnis 5000 allkijaga. Oluline on, et lisaks 1 000 000 allkirja täitumisele ületaksid künnise vähemalt seitse riiki!

Allkirja andmine on veidi tavapäratu:
Mine lehele www.savecrueltyfree.eu, soovi korral vali üleval paremas nurgas eesti keel, vali oma kodakondsusjärgne riik, tee kaks linnukest peale nende punktidega tutvumist, ja siis viimasena a) Täida lühike vorm VÕI b) kinnita e-identimisega.

Loomuse e-pood

Kuu lõpuni pakume kõikidele uudiskirja saajatele meie e-poes soodustust -10% kõikidele toodetele sooduskoodiga AITÄH22. Valikus on Loomuse sokid, pusad nii laste- kui ka täiskasvanute suuruses, T-särgid, erinevate loomade jalajälgedega hõbedast ripatsid, postkaardid, helkur, kleebised, raamat ja riidest poekotid.

Loomaõiguste konverents 6.-7. mail

Juba seitsmes loomaõiguste konverents toimub 6.–7. mail Tallinna Botaanikaaias ja Zoomis. Konverentsi korraldavad Loomus ja Eesti Vegan Selts.
Üleilmse keskkonnakriisi raames räägitakse aina enam ka loomade tarbimisest ja kasutamisest kui ühest peamisest kriisi süvendavast tegurist. Sealjuures jäävad loomade õigused debatist kõrvale, sest keskkonnateemasid käsitletakse enamasti lähtuvalt inimkesksest maailmavaatest. Loomseid tooteid kutsutakse küll üles vähem tarbima, kuid mitte loomade kannatuste, vaid inimkonna elus püsimise kaalutlustel. Loomade õigused on neis soovitustes suuresti kajastamata kategooria. Kuidas ühendada loomade õigused püsivalt keskkonna jätkusuutlikkuse diskursusega? 

Konverentsi Facebooki üritus

Tahame sind Loomuse tegemistega kursis hoida, mistõttu uurime, kui tihti oleks paras uudiskirja saata. Avalda palun arvamust SIIN.

Tahad ka Loomuse tegemistes kaasa lüüa? Tule Loomuse vabatahtlikuks. Täida vabatahtlikuks soovija ankeet SIIN.